Zeki Haber

DOLAR YORUMLARI

DOLAR YORUMLARI

Doların baş döndürücü hızına yetişmek pek mümkün gözükmüyor. Eğer yatırım yapacaksanız size sunduğumuz uzman yorumlarından yararlanabilirsiniz.

UniCredit stratejisti Kiran kowshik : ” Yetkililerin yerelleri döviz varlıklarını Türk lirasına çevirmeye ikna etme oyun planının TL’yi dengelemesi olası görünmüyor” dedi. Ayrıca ” Reel faiz oranlarında somut bir artış olmazsa, TL satış baskısı altında kalmaya devan edecek ” şeklinde ekledi.

Bank of America Merrill Lynch analisti Jean-Michel Saliba : ”Hükümetin 10 milyar doları TL’ye çevirme hedefi, eğer gerçekleşirse, yakın vadede Türk lirasına sınırlı destek sunabilir” dedi.

JP Morgan analistleri ise Türk lirasının baskı altında kalmayı sürdüreceğini düşündüklerini ve Türk lirasında ” ağırlığı azalt” konumunda kalınmasını tavsiye ettiklerini söyledi.

Societe Generale analistleri ” Türkiye, dış açık finansmanında volatil sermaye girişlerine bağımlılığı nedeniyle en çok risk altında olan 5 ülke arasında sayılırken, yıl sonuna dolar/TL kurunun 2017’nin ilk çeyreği sonunda 3.55, 2017 yık sonunda 3.71 seviyesinde olabilir” dedi.

Ayrıca Societe Generale, Hindistan rupisi ve Endonezya rupisi al, Türk lirası ve Meksika pesosu sat şeklinde tavsiyede bulundu.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014 - ... Zeki Haber - Tüm Hakları Saklıdır.