MEB, MEBBİS'e işlenen uzman öğetmenlik ve başöğretmenlik sertifikası e-devlet üzerinden pdf olarak alınabileceğini duyurdu.Peki e-devletten uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sertikası nasıl alınacak? Nasıl indirilecek? işte adım adım sertikaya ulaşmanın yolu

Uzman öğretmenler ve başöğretmenler e-devlet üzerinden uzman öğretmenlik/başöğretmenlik sertifikası-belgesi için şu adımları izlemeli

1. E-devlet'e giriş yapıp arama kısmına "Uzman öğretmenlik" yada "başöğretmenlik" yazınca ilgili bölüm başlığına tıklayınız.
e devlet uzman öğretmenlik başöğretmenlik sertifika

2. Şöyle bir bilgilendirme ekranının altındaki "Devam et" e tıklayın

3.Bilgileriniz ve Uzman Öğretmen/Başöğretmen ünvanının yer aldığı bu ekran açılınca "Belge Oluştur" demeniz yeterli. Yoğunluğa göre belgenin oluşturuması zaman alabilir yada yenilemeniz gerekebilir.Ama er geç bir şekilde adınıza Uzman öğretmenlik/Başöğretmenlik sertifika belgesi oluşturulacaktır.

4. Uzman öğretmenlik/Başöğretmenlik sertifikası ekranda görüldüğü gibi yüklenince sağ üstten pdf olarak indirmeniz gerekir.

e devlet uzman öğretmenlik başöğretmenlik sertifika indirme

Uzman öğretmen/başöğretmen unvanı almaya hak kazananlar;
    1- Söz konusu unvanlardan sertifikanın düzenlendiği tarihten itibaren yararlandırılacaklardır.
    2- Sertifikanın düzenlendiği tarihi takip eden ay başından itibaren söz konusu unvanlar için öngörülen eğitim öğretim tazminatından yararlandırılacaklardır.
    3- Sertifikalarını görev yaptıkları kurumlara ibraz etmeleri hâlinde söz konusu unvanlar için öngörülen 1 dereceden yararlandırılacaklardır.