MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü 8, 9 ve 10. sınıf öğrencilerinin, Türkçe, matematik ve fen bilimleri derslerinden ücretsiz soru çözümü yapabilmeleri için  E-İZLEME portalını yayına açtı.

8, 9 ve 10. sınıf öğrencileri için Türkçe, matematik ve fen bilimleri alanlarında açık uçlu, çoktan seçmeli, doğru-yanlış, cümle seçimi, açılır menü, sürükle bırak ve çoklu seçim gibi farklı türlerde çalışma sorularını içeren, öğrencilerimizin gerçek yaşam durumlarını görmesini sağlayan simülasyonlar ile zenginleştirilmiş bir test ortamıdır.

8, 9 ve 10. sınıf öğrencilerinden soru çözmek isteyenler "https://eizleme.meb.gov.tr/" portalına öğrenci bilgileri ile giriş yapacak.

e-İZLEME'den Matematik-A dan örnek 3 soru:

Herhangi "Teste Başla" deyince şu şekilde bilgilendirme metni yer alıyor:

*Bu testte 11 üniteden toplam 23 soru bulunmaktadır.
*Test için belirlenen süre 40 dakikadır. Başladıktan sonra testi durduramazsınız.
*Her testi yalnız bir defa çözebilirsiniz.
*Testi en iyi şekilde görüntüleyebilmek için ekran çözünürlüğünüzün 1280x800 veya daha yüksek olması tavsiye edilir.
*Hazır olduğunuzda başlayabilirsiniz. Testiniz tam ekranda açılacaktır.
*Soldaki  butonu veya klavyenizdeki F11 tuşu ile tam ekran özelliğini açabilir veya kapatabilirsiniz. Tam ekrandan çıkmak için ESC tuşunu kullanabilirsiniz.

Ayrıca e-izleme testinde en altta öğretmenleri ilgilendiren şöyle bir açıklama yer alıyor: "Öğretmenlerimiz, kitapçıkların sağ üst köşesindeki  simgesine tıklayarak tamamladığı kitapçığı silebilir ve yeniden çözebilir."

Sistemde eğer hata ile karşılaşılırsa sağ üstteki  butonuna tıklayıp şu formu doldurmanız yeterli.

ZEKİHABER.COM