MEB'in Google Play'daki e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Uygulamasını Güncelledi. Bu güncelleme ile bir çok konuda bildirim gelecek.

E-okul VBS uygulamasını cep telefonuna indiren veliler ;Öğrencisinin Sınav ve Proje Bilgileri, Not Bilgileri, Ders Programı, Devamsızlık Bilgileri, Nakil İşlemleri, Yerleştirme ve Sınav Bilgileri, Okul duyuruları, Okuduğu kitaplar gibi bilgileri sistem sayesinde anlık olarak takip edebilmektedir.

Türkiye'nin en çok kullanılan mobil uygulamalarından olan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Uygulaması 20 Kasım 2020 tarihinde güncellendi. Uygulamaya, velilere bildirim gönderme özelliği kazandırıldı. 

Google Play'da yenilikler şu şekilde yer aldı:
1. Daha iyi bir kullanıcı deneyimine kavuşmuştur. Kullanıcı deneyimi kalitesini arttırarak, kullanıcıların alışık oldukları platforma özgü kullanıcı arabirimi standartlarını karşılamaktadır.
2. Bildirim özelliği eklenmiştir.

Yaklaşık 50 milyon mobil cihaza kurulu e-Okul uygulamasının, MEB Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından yenilenen versiyonu hizmete girdi. Tüm velilere ücretsiz olarak sunulan hizmet, bir öğrencinin okula kaydından başlayarak mezuniyetine kadar olan tüm sürece ilişkin bilgileri içeriyor. Mobil uygulama üzerinden e-karne, yazılı ortalamaları, not, nakil, devamsızlık, merkezi sınav, takdir, teşekkür gibi alınan belgeler, haftalık ders programı bilgilerine kolayca ulaşılabiliyor.Artık bu bilgilerde olan değişiklikler veliye uygulama üzerinden bilgilendirme şeklinde anlık olarak gelecek.

MEB E-OKUL VBS Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

Uygulama ile ilgili hususları MEB'in [email protected] meil adresine gönderebilirsiniz.