Geçtğimiz günlerde aşağıdaki haberi yapmıştık.Haberin başlığındaki sorumuza cevap geldi.

27 Nisan 2020 tarihiden itibaren 1.ve 2.sınıflar hariç ilkokul,ortaokul ve lisede tüm sınıflar için canlı ders-sınıf uygulaması başlıyor.


EBA Canlı Ders diğer sınıflar için de olacak mı? EBA Canlı Ders sadece 8.ve 12.sınıflara mı verilecek? vb soruların cevabı oldukça merak ediliyor.

Belki de , google'de "9.sınıf eba canlı sınıf","10.sınıf eba canlı ders","11.sınıf eba canlı ders"  vb ifadelerin aranma sayılarının artma nedeni bu.

Bildiğiniz gibi MEB, bu hafta pazartesi günü 8.ve 12.sınıflar için EBA üzerinden canlı ders sistemini başlattı.

Aldığımız haberlere göre ufak tekef aksıklarla birlikte gayet güzel gidiyor.Eğitimciler EBA canlı dersin zamanla daha da rayına gireceğinden çok ümitliler.

Bu arada ilkokul,ortaokul ve lise tüm sınıflar için EBA canlı dersin olup olmayacağı merak ediliyor.

DİĞER SINIFLAR İÇİN DE EBA CANLI SINIF OLACAK

MEB, 13 Nisan pazartesi günü sadece ortaokul 8.sınıf ve lise 12.sınıflar için başlatılan EBA canlı sınıf uygulamasının zamanla diğer sınıflar için de yaygınlaştırılacağını açıkladı.

Nitekim MEB Bakanı Ziya Selçuk 18 Nisan'da twitter'da şu açıklamayı yaptı:

"EBA Canlı Sınıf uygulaması beklenen ilgiyi gördü. Sadece 5 günde 150 bin canlı ders işlendi. 8 ve 12. sınıflar için başlattığımız uygulamayı tüm sınıflara yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Uzaktan eğitimi daha etkili hale getirmek için çalışıyoruz."