EBA Canlı Sınıf uygulaması Haftaya Başlayacak

MEB Bakanı EBA Canlı Sınıf uygulamasının Haftaya Başlayacağını Söyledi

EBA Canlı Sınıf uygulaması Haftaya Başlayacak

MEB Bakanı Ziya SELÇUK EBA Canlı Sınıf uygulamasının Haftaya Ülkenin Geleceğinde Başlayacağını Söyledi

Bakan twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

"8. ve 12. sınıflar için EBA Canlı Sınıf uygulaması gelecek hafta ülke genelinde başlıyor. Pilot olarak başlayan iki sınıfta öğrenci ve öğretmenlerimizle sohbet ettim bugün. İki sınıfta da gördüğüm heyecan, gayret ve işbirliğinden dolayı çok mutlu oldum. Teşekkürler..."

MEB, 'EBA Canlı Sınıf'a ilişkin videoyla bilgilendirme yaptı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 8 ve 12. sınıf öğrencileri için pazartesi günü kullanıma açılacak EBA Canlı Sınıf uygulamasına ilişkin bilgilendirme videoları hazırladı

Bakanlık, "EBA Canlı Sınıf" uygulamasına ilişkin hazırlanan videoları, basınla paylaştı.

Videolarda, öğretmenlere "EBA"ya nasıl ders yükleneceğine, öğrencilere de canlı derslere nasıl ulaşacakları ve katılacakları ile içeriklere ilişkin ayrıntılı bilgiler verildi.

Videoda EBA teknik uzmanı Funda İnce, "EBA Canlı Sınıf" uygulamasına ilişkin bilgiler aktararak, özelliğin Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınavlar ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrenciler için açılacağını kaydetti. İnce, sistemin kademeli olarak yaygınlaştırılacağını belirtti.

Altyapı hazırlıklarının tamamlandığını ve pilot uygulamaların Ankara, İstanbul, Mersin ve İzmir'de yapıldığını ifade eden İnce, sistemin hafta başından itibaren de Türkiye genelindeki 8 ve 12. sınıf öğrencilerine açılmasının planlandığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2020, 18:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER