EBA'da bütün sınıflar için istenilen saatte "Canlı Ders" açılabiliyor

2 Kasım'dan itibaren okul öncesinden 12. Sınıfa kadar tüm öğrenciler için istenilen saatte Canlı Ders yapılabilecek.

EBA'da bütün sınıflar için istenilen saatte "Canlı Ders" açılabiliyor

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü EBA Canlı Ders'in kullanım saatleri 2 Kasım tarihinden itibaren 08:30 - 20:20 saatleri arasında istenilen zamanda ilkokul,ortaokul ve lise harici canlı ders yapılabileceğini duyurdu.

2 Kasım'dan itibaren ortaokul ve lise seviyeleri için de ilkokullarda olduğu Pazar günü hariç her gün 08:30 - 20:20 saatleri arasında istenilen zamanda Canlı Ders yapılabilecektir.

Öğrencilerin kendi öğretmenleriyle anlık etkileşim halinde olarak ders yapabilmesine olanak sağlayan EBA Canlı Ders'in kullanım saatleri 2 Kasım tarihi itibarıyla artırılıyor.

Artık okul öncesinden 12. Sınıfa kadar tüm öğrenciler için istenilen saatte Canlı Ders yapılabilecek.

2 Kasım tarihi itibarıyla EBA Canlı Ders özelliğinde yeni bir düzenleme yapılacaktır. Bu yenilikle birlikte artık ortaokul ve lise seviyeleri için de ilkokullarda olduğu Pazar günü hariç her gün 08:30 - 20:20 saatleri arasında istenilen zamanda Canlı Ders yapılabilecektir.

Bunun için ortaokul seviyesinde de harici canlı dersler özelliği yayına alınacaktır. Harici canlı dersler; dersi yapacak öğretmenler tarafından oluşturulmaktadır. Öğretmenler kendi şubeleri için istedikleri saatte ders tanımlaması yapabileceklerdir. Harici Canlı Ders oluşturulmasıyla ilgili yardım videosu EBA'da ilgili menü altında yer almaktadır.

İlkokul ve ortaokul seviyeleri için okul yöneticileri okullarındaki sınıf ve branş öğretmenlerinin oluşturdukları harici canlı dersleri görebilecekler.

Liseler içinse canlı dersler yine okul yöneticileri tarafından oluşturulacak olup saat bazlı kısıtlama işlemi kaldırılacak ve tüm sınıflar var olan canlı ders sistemini kullanarak istedikleri saatler için canlı ders ataması yapabileceklerdir.

2 Kasım günü için Canlı Ders atamaları aynı gün içerisinde yapılabilecektir.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2020, 21:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER