EBA'da sözlü ve yazılı çalışma nasıl oluşturulur?

Öğretmenler, EBA'da Sözlü ve Yazılı Çalışmayı Nasıl Oluşturur? sorusunun resimli cevabı burada

MEB, EBA'da Çalışmalara "Sözlü ve Yazılı Çalışma" bölümü ekledi.Bu modül çok yeni olduğu için öğretmenler nasıl oluşturacaklarını merak ediyorlar.

Milli Eğitim Bakanlığı bununla ilgili şu içeriği yayınladı.Biz de aynen aktarıyoruz.

EBA'da Sözlü ve Yazılı Çalışmayı Nasıl Oluştururum?

1) EBA’da “Çalışmalar” alanından “Sözlü ve Yazılı Çalışmalar”ı seçiniz.

2)Sözlü ve Yazılı Çalışma Oluştur” düğmesine tıklayınız. Çalışmalarınızı sadece kişisel bilgisayarınızda oluşturabilirsiniz. EBA Mobil Uygulaması’nda çalışma oluşturma seçeneği bulunmamaktadır.

3) Ödev bilgilerini doldurunuz.
Çalışmanın Adı: .........
Açıklama:............
Çalışma Başlangıcı: Öğrenciler, bu tarihten önce gönderdiğiniz çalışmaları açamazlar.
Çalışma Bitişi: Öğrenciler, bu tarihten sonra çalışmalara doküman yükleyemezler.
Sınıf: Çalışmanızı hangi şubelere göndereceksiniz o sınıf seviyesini seçmelisiniz.
Ders
Öğrenciler çalışmalarını sisteme yüklesinler mi?: “Evet” seçeneğini işaretlediğinizde, çalışmayı alan öğrenciler cevaplarını sisteme dosya yükleyerek gönderebilirler.

Öğrencilerin sisteme yüklediği dosyalar öğretmenleri tarafından incelenerek notlandırılır. Öğrencilerin cevaplarını elden teslim etmelerini istiyorsanız “Hayır” seçeneğini işaretleyerek devam ediniz.Öğrencilerden gelen çalışmaları değerlendirecek misiniz?: “Evet” seçeneğini işaretlediğinizde çalışmaları notlandırabilirsiniz.

4) “Sonraki” düğmesine tıklayarak “Değerlendirme” adımına geçiniz. Bu adımda çalışmanızı kaç soru üzerinden değerlendireceğinizi ve bu soruların puan ağırlıklarını girebililirsiniz. “Okul öncesi” ve “İlkokul” sınıf seçimlerinde puan yerine “Likert” tipi değerlendirme yapılır.

5) “Sonraki” düğmesine tıklayarak “Dosyalar” adımına geçiniz. Bu adımda öğrencilere iletmek istediğiniz dokümanı ekleyebilirsiniz. Bir çalışmaya en fazla 1 adet doküman ekleyebilirsiniz ve dokümanın boyutu en fazla 50 MB olabilir. PDF ya da görsel türü dokümanları öğrencileriniz düzenleyemeyeceğinden öğrencilerin cevaplarını nasıl ileteceğini çalışmayı gönderirken açıklama kısmında belirtmenizi öneririz.

6) Kaydet” düğmesine tıklayarak “Şube ve Grup Seçimi” adımına geçiniz. Şube veya grup seçimini yaptıktan sonra çalışmanızı öğrencilerinize gönderebilirsiniz. Dilerseniz “Şimdi Göndermeyeceğim” seçeneğine tıklayarak çalışmanızı kaydedebilir, daha sonra “Sözlü ve Yazılı Çalışmalar” liste ekranından “Şubeye Gönder” işlemiyle çalışmanızı öğrencilerinize iletebilirsiniz.

7) Gönderdiğiniz çalışmalar öğencilerinizin “Sayfam” alanında ve “Sözlü ve Yazılı Çalışmalar” sayfasında görüntülenir. Ayrıca çalışmanın gönderildiğine dair bildirim öğrencilere iletilir.

İbrahim SAKA - ZEKİHABER.COM

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2020, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER