Öğrenciler için EBA sözlü ve yazılı çalışmalarla ilgili hususlar

Öğrencilerin, EBA sözlü ve yazılı çalışmalarla ilgili merak ettiği, bilmeleri gereken temel hususlar

Öğrenciler için EBA sözlü ve yazılı çalışmalarla ilgili hususlar

EBA Çalışmalar/Yazılı ve Sözlü Çalışmalar konusunda aşağıdaki hususları bilmelerinde yarar var.Öğretmenlerin öğrencileri değerlendirmek için zaman zaman yazılı yada sözlü çalışma gönderebilir.Öğrencilerin EBA hesabına girip gönderilen ödevi yapmaları gerekir.Tabi bunun için öğrencilerin gönderilen ödevlerle ilgili temel hususları bilmeleri lazım.Biz de bunun için EBA'da da yayınlanan öğrencileri ilgilendiren tüm konuları burada özetledik.

"Çalışmalarım" sayfası nedir?
Çalışmalarım sayfasında öğretmeninin gönderdiği çalışmaları görebilirsin. Çalışmalarını tarihine ve durumuna göre filtreleyerek geçmiş ya da devam eden çalışmalarını inceleyebilirsin.

"Dijital Çalışmalar" nedir?
EBA içerisindeki dijital içeriklerden oluşan çalışmalardır. Bir dijital çalışma, konu anlatımı, alıştırma, tarama testleri gibi farklı eğitsel içeriklerden oluşabilir. Öğretmenlerin, EBA’da yer alan içerikleri sana pekiştirmen için yollayabilir.

Sözlü ve Yazılı Çalışmalar Nedir?
Sözlü ve Yazılı Çalışmalar”, öğretmenlerinizin gönderdiği çalışmalara kendi dokümanlarınızı yükleyebileceğiniz bir çalışma ortamıdır.

Öğretmenlerimin Gönderdiği Sözlü ve Yazılı Çalışmalara Nasıl Ulaşabilirim?
Öğretmenlerinin gönderdiği çalışmalara “Sayfam” alanından veya “Sözlü ve Yazılı Çalışmalar” sayfasından ulaşabilirsin. Öğretmenlerin yeni çalışma gönderdiğinde bu sana bildirim olarak da iletilecektir.

Öğretmenin Gönderdiği Çalışmalara Nasıl Doküman Yükleyebilirim?

Gönderilen çalışmalara öğretmeninin belirlediği başlangıç tarihinde tıklayarak ulaşabilirsin. Açılan sayfada öğretmeninin çalışmayla ilgili açıklaması ve gönderdiği çalışma dokümanı yer alır. Açıklamaya ve gönderilen dokümana göre çalışmanı tamamlayıp cevaplarının olduğu dokümanı süresi bitmeden önce “Dosya Ekle” seçeneğinden yükleyebilirsin. Yükleme işlemini tamamladığında öğretmenin gönderdiğin dokümanı kendi sayfasında görebilecektir. Bir çalışmaya en fazla 1 adet doküman yüklenebilir ve bu dokümanın boyutu en fazla 50 MB olabilir.

Çalışmalarımla İlgili Notlarımı Nereden Görebilirim?

Gönderdiğin çalışmaları öğretmenin değerlendirdiğinde “Sözlü ve Yazılı Çalışmalar” sayfasında perfomansını görebilirsin. Öğretmenin notları yayımladığında bu sana bildirim olarak iletilecektir. Öğretmeninin verdiği puanları detaylı olarak görmek için ilgili çalışmanın “İşlemler” menüsündeki “Rapor” düğmesine tıklamalısın. Açılan sayfada öğretmeninin verdiği puanları ve çalışmanla ilgili yorumlarını görebilirsin.

İbrahim SAKA - ZEKİHABER.COM

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 22:01

Öğretmen

YORUM EKLE
YORUMLAR
.
. - 2 ay Önce

TEŞEKKÜR EDERİM SAYENİZDE ANLADIM

Ad
Ad - 2 ay Önce

Merhaba biz ödev göndermek istediğimizde dosya ekle seçeneği bizde gözükmüyor.

Cevap: Eğer öğretmen bu ödevi gönderen öğrencilerden herhangi birine not verdiyse daha sonra hiç bir öğrenci dosya ekleyemez.
Normalde öğretmenin ödev tarihi bitince değerlendirmesi lazımdı. Çok yeni bir uygulama olduğu için ,öğretmenin de öğrencilerin de, bu konuda bir takım eksiklilerinin olması çok doğal. Dosya öğretmene meil yada diğer başka yollarla da gönderilebilir.

SIRADAKİ HABER