Zoom'un sınırsız olduğu tarih ve saatler

Zoom Aralık ayında üç farklı tarih aralığında, toplamda yaklaşık 8 gün, sınırsız kullanılabilecek

Zoom'un sınırsız olduğu tarih ve saatler

Öğretmenler canlı derslerinde, yöneticiler toplantılında, zoom'u Aralık ayı içerisinde üç farklı zaman diliminde yaklaşık 8 gün sınırsız kullabilir.

Zoom ülkemizde, özellikle pandemi döneminde, EBA canlı ve harici canlı derslerde kullanılması ile tanındı.Hemen hemen her evde en az bir bireyin kullandığı bir uygulama haline geldi.Ülkemizde de milyonlarca aktif kullanıcısı olan uygulama, yılbaşı için de kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Normalde Zoom’da derslerin yada toplantıların 40dk süresi bulunuyor ve bu süre dolduğunda, dersin yada toplantının tekrar başlatılması gerekiyor.Öğretmenlerin bazen dersi uzatmaları gerektiğinde bu 40 dk süre sınırı çekilmez hal alabiliyor.İşte tam da bu noktada zoomda yılbaşında salgın sebebiyle birbirleriyle görüşemeyecek kişiler için ücretsiz hesaplarda geçerli olan 40 dakika sınırını kaldırıyor. Bu özellikle EBA'da zoom aracılığı ile canlı dersleri birleştirmek, uzatmak isteyen öğretmenler için harika bir kampanya olacak.

Türkiye'de Zoom'dan başta uzaktan eğitimde canlı dersler için kullanan öğretmenler olmak üzere, tüm kullanıcılar şu sürelerde 40 dk sınırı olmadan yararlanabilecekler:

17 Aralık Perşembe 10.00’den, 19 Aralık Cumartesi 06.00’e kadar, 
23 Aralık Çarşamba 10.00’den, 26 Aralık Cumartesi 06.00’e kadar,
30 Aralık Çarşamba, 10.00’den, 2 Ocak Cumartesi 06.00’e kadar,

Zoom’u sınırsız süre ile kullanabilecek. Bu saatler ve tarihler arasında görüşme yapmak için ekstra bir şey yapmanıza da gerek yok.

Zoom'un konuyla ilgili resmi açıklaması:

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2020, 21:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER