Öğrenciler ve eğitimcilerin eğitim öğretim yılı boyunca pek çok doküman ve bilgi içeriklerine yönelik arama ve ihtiyaçları bulunmaktadır. Sizlere güncel eğitsel içeriklerin paylaşıldığı dersten.com 'dan bahsedeceğim. Yazılı soruları, yıllık planlar, konu kavrama ve kazanım testleri, veli ve zümre toplantı tutanakları gibi pek çok dokümana ve mevzuatla ilgili bilgilere dersten.com'da kolayca ulaşabilir ve indirebilirsiniz.

Lise 9, 10, 11 ve 12.Sınıf Yıllık Planlar (2023-2024) Lise 9, 10, 11 ve 12.Sınıf Yıllık Planlar (2023-2024)

Yazılı soruları

İnternet ortamında her ders için hazırlanmış yüzlerce yazılı soruları indirebilirsiniz fakat bu sınavların birçoğu fi tarihinden kalma ve müfredata uygun olup olmadığına bakılmadan paylaşılmaktadır. Dersten.com'da bulunan yazılı soruları güncel eğitim öğretim yılına uygun olarak MEB müfredatı ve kazanımları konulara uygunluğuna bakılarak word ve pdf olarak paylaşılmaktadır. İlkokul 4. sınıftan ortaokul 5. 6. 7. ve 8. sınıf ile lise düzeyinde bulunan 9. 10. 11. ve 12. sınıfta bulunan tüm derslerin 1. dönem ve 2. dönem yazılı soruları ve cevaplarını indirebilirsiniz.

Puan Hesaplamaları

Eğitim çağımızın büyük bir bölümü sınavlar ve bu sınavlara hazırlıkla geçiyor. Hazırlandığımız sınavlardan puanlar alıyoruz ve bu puanlar sınavlardaki sonucumuzu belirliyor. Ortaokul öğrencileri bursluluk sınavı ve LGS gibi merkezi sınavlara hazırlanırken, lise öğrencileri ise YKS'ye hazırlanmaktadır. Bu sınavlara hazırlıkta en önemli çalışmalardan biri sınavlarla ilgili deneme sınavlarını ve çıkmış soruları çözmektedir. Dersten.com'da hazırlandığınız sınavların denemelerinden aldığınız puanı hesaplayabilir ve sonuca dair sizlere sunulan faydalı içeriklere göz atabilirsiniz. Ayrıca sınavlara hazırlık sürecinde ihtiyacınız olan deneme sınavlarını, konu bazlı testleri cevap anahtarı ile birlikte dersten.com'da bulabilirsiniz.

Yeni Nesil Sorular

ÖSYM ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınavların konu içeriği çok değişmiş olmasa da soru kalıpları oldukça değişmiştir. Bu soru kalıpları yeni nesil sorular olarak adlandırılmaktadır. Soruların uzunluğu artarak öğrencilerin bilgi becerilerinin yanında anlam becerileri de zamanı iyi kullanmaya dayalı olarak ölçülmektedir. Yani konu olarak soruya hakim olsanız dahi soruyu anlayabilmeniz de ayrı bir zorluk olarak karşınıza çıkıyor. Anlam becerisini geliştirmemiz için yapabileceğimiz en önemli çalışmalardan birisi hiç kuşkusuz kitap okumaktadır.

Yeni nesil sorular ile hazırlanan konu kavrama ve kazanım testlerini, yeni nesil deneme sınavlarını pdf ve word belgesi formatında cevap anahtarı ile indirebilir ve yeni nesil sorularla daha da zorlaştırılan sınavlara en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz.