KPSS 2019/2 Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KPSS 2019/2 tercih başvuruları merakla beklenmişti. Bugün saat 23.59 itibariyle tercih işlemleri artık son bulacak. İşlemlerini tamamlayan herkes sonuçlar konusunda oldukça meraklı. Kamu Personeli Seçme Sınavı için halen başvuru işlemlerini tamamlamayan memur olma hayalinde olan bireyler tercih başvurusu hakkında merak içinde. Daha önceden ÖSYM tarafından bir tercih kılavuzu yayımlanmıştı. Resmi site üzerinden açıklanacak olan KPSS/2 tercih sonuçları peki ne zaman açıklanacak. Başvuru için bugün son gün!

KPSS 2019/2 Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

3-12 Aralık tarihleri içinde gerçekleştirilen tercihler sonrasında bireyler KPSS 2019/2 tercih sonuçlarını merakla bekliyor. Bugün 23.59 itibariyle tercih süreci son buluyor olacak. Henüz tercih sonuçları için belirli bir süre belirtilmezken konu ile ilgili tüm detayları öğrenmek isteyenler haberimizi detaylı bir şekilde inceleyebilir. İşlem yapmayanlar arama motorları üzerinden "KPSS 2019/2 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusunu yöneltiyor. Tercih süreci için son başvuru tarihi bugün.

KPSS 2019/2 TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS 2018/2 tercih işlemleri, geçtiğimiz yıl 20 Aralık tarihinde son bulmuştu. 28 Aralık tarihinde ise sonuçlar başvuru yapanlar için erişime açılmıştı. 12 Aralık tarihinde KPSS 2018/2 tercih işlemlerinin son bulduğu düşünür ise eğer 20 Aralık tarihinde açıklanabileceği düşünülüyor.

Adaylar için yerleştirme sonuçlarıyla ilgili olarak ilgili kişilere posta yolu ile herhangi bir belge gönderimi yapılmayacak Yerleştirme sonuçları için adaylar ÖSYM’nin internet sayfasını kullanacak. Kamu kurum ve kuruluşları da bu bilgiler elektronik ortamlarda kendi şifreleri ile erişimi açılıyor olacak. Bir pozisyon ya da kadroya yerleşen adaylar atanmak üzere direkt olarak yerleştikleri kurum/kuruluşlara başvuru işlemlerini yapacak. Herhangi bir evrak teslimin gerekli olup olmadığı ve konu hakkında ki bütün detayları kazandıkları kurum ya da kuruluşların resmi web sitelerinden takip edebilirler.

KPSS 2019/2 TERCİHLERİ BUGÜN SONA ERİYOR

3 Aralık'ta başlayan KPSS-2019/2 tercihleri bugün saat 23.59'da son buluyor.

KPSS Tercih klavuzuna ulaşmak için tıklayın!

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2019, 06:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER