1000 TL'lik E-Devlet Pandemi Sosyal Destek Yardım Başvuruları

1000 TL'lik E-Devlet Pandemi Sosyal Destek Yardım Başvuruları Hangi Günlerde, Nereye ve Nasıl Yapılacak?

1000 TL'lik E-Devlet Pandemi Sosyal Destek Yardım Başvuruları

E-Devlet Pandemi 1000 TL Sosyal Destek Ön Başvuruları Hangi Günlerde Nereye Başvuru Yapılacak?Sosyal yardım başvurusu hangi günlerde yapılabilecek? Başvuru nasıl yapılacak?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal yardım programının 3'üncü fazı için başvuruların e-Devlet üzerinden başladığını açıkladı.

Başvurula hafta içi kimlik numarasının son hanesindeki çift rakama göre farklı günlerde alınacak.Cumartesi ve Pazar herkes başvuru yapabilecek.

E-devlet'e "https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu" adresinden giriş yapıldığında şu duyuru açılıyor:

"Değerli e-Devlet Kapısı Kullanıcısı;

Koronavirüs (Covid-19) salgınının vatandaşlarımız üzerindeki sosyo-ekonomik yükünü hafifletmek amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Pandemi Sosyal Destek Programı başlatılmıştır ve ilk 2 fazı tamamlanmıştır.

3. fazda ise, e-Devlet Kapısı üzerinde yer alan Pandemi Sosyal Destek Ön Başvuru Formu aracılığıyla sosyal yardım başvuruları alınmaya başlanmıştır.

Online başvuruda yaşanabilecek yoğunluğun, hizmete erişime engel olmasını önlemek için,

TC Kimlik Numarasının son hanesi;

0 olan vatandaşların Pazartesi,
2 olan vatandaşların Salı,
4 olan vatandaşların Çarşamba,
6 olan vatandaşların Perşembe,
8 olan vatandaşların Cuma
günlerinde başvuruları alınacaktır.

Cumartesi ve Pazar günleri herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecektir.

Bilgilerinize sunarız."

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2020, 06:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
NedimeDüzdağ
NedimeDüzdağ - 2 yıl Önce

Sosyakyardım1000Tl

SIRADAKİ HABER