AK Parti Binalı Yıldırım'ın EYT'lilere Verdiği Sözü Tutabilir Mi?

AK Parti Binalı Yıldırım'ın EYT'lilere Verdiği Sözü Tutabilir Mi?

Bu siyaset yok mu?...Çok enteresan..Öyle ki;dün hayır dediğine bir gün geçmeden evet,evet dediğine yine yarın olmadan hayır deme gibi bir kötü huyu var...

Aynı partiye mensup biri EYT'lilerin boş konuştuğunu,kuru kalabalık olduğunu söylerken başka birisi EYT yasası için söz veriyor!...

Daha yeni Ankara Belediye Başkan Adayı Mehmet ÖZHASAKİ Mansur YAVAŞ ile TV'de tartışmak için genel başkanından izin alması gerektiğini söylerken, bu gün yine aynı partinin İstanbul Belediye Başkan Adayı Binalı YILDIRIM:"EYT. Gördüm. Biraz sabırlı olun. O işin de takipçisi olacağım. Buradan Binali Yıldırım sözü veriyorum." dedi..

İnsan şu cümleyi kurmadan edemiyor:"Acaba Binalı Yıldırım bu açıklamayı yapmak için Sayın Cumhurbaşkanından izin aldı mı?..." Çünkü Cumhurbaşkanı EYT'nin gündemlerinde olmadığını dile getirmişti.Aynı şekilde iktidarın diğer bir çok yetkilisi benzer açıklamayı yaptı. Hükümetin ittifakı MHP, bir milletvekilini bu uğurda, iktidar ile ters düşmemek için gözden çıkardı.

Sayın Binali YILDIRIM'ın açıklamasına, EYT mensuplarının inanması, güvenmesi çok zor.Çünkü aynı parti 24 Haziran seçimlerinden önce de söz vermişti EYT yasasını çıkaracakları konusunda.Ancak bırakın bu konuda adım atmayı, yapılan açıklamalarla sadece EYT'lilerin ümitlerini,hayallerini yerle bir ediyorlar...Yüz binlerce belki de milyonlarca insan kasıtlı örgütleniyormuş gibi görülüyor.

Çok enteresan gerçekten bu siyaset...

Bütün bu kötümser bakışa rağmen inşallah gerçekten mağdur olan yasanın geriye uygulanması ile mağdur durumdaki binlerce insanımız için olumlu bir adım atılır..

EYT için yasa çıkacak ama ne zaman...Çünkü gerçekten ortada net olan bir haksızlık var.Hiç bir yasa çıktığı tarihten geriye işlem tesis edemez.

Gerçeklerin er yada geç ortaya çıkma gibi bir kötü huyları var,unutmayalım:). EYT GERÇEK!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER