Erdoğan’dan KYK Borçları İçin Müjde

Üniversite öğrencileriyle alakalı olan KYK borçları hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı.

Erdoğan’dan KYK Borçları İçin Müjde

Üniversite öğrencileriyle alakalı olan KYK borçları hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı. Müjdeyi veren Erdoğan muhabirlerin sorusu karşısında “Bu konunun değerlendirmesini, masaya yatıracağız. Alacağımız her bir karar öğrencilerimizin lehine sonuçlanacaktır” dedi.

Dünya İnsan Hakları Günü için Bilkent Üniversitesi'nde düzenlenen “Her İnsan Bir Dünya” isimli programa katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada kendisine yöneltilen soruları cevapladı. Üniversite öğrencilerin kredi borçlarına yönelik olan sorular karşısında Erdoğan,” Bütçe görüşmelerinin ardından öğrencilerimizin lehine bir karar verilecek” şeklinde yanıt verdi.

"KYK borçları silinecek mi?" sorusuna Erdoğan:

"Bu konu şu an gündemimizde. Değerlendirmesini bütçe görüşmelerinden sonra masaya yatıracağız. Öğrencilerin lehine olacak bir adım atacağız.

"BEKLENTİ BORÇLARIN SİLİNMESİ YÖNÜNDE"

Krediyi her müracaat eden daha sonra ödemek üzere alıyor. Burs konusunda ödeme sorunu yok. Yapacağız düzenlemede borçlu olanların beklentisi, biliyorum borçların silinmesi yönünde.

"KREDİ OLAYI KALKACAK, SADECE BURS VERİLECEK"

O zaman burada bir başka tercih gündeme gelecektir. Kredi olayı kalkacak, sadece burs verilecektir. Onun çalışmalarını yapıp adımımızı ona göre atacağız."

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2019, 21:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER