Bu günlerde tartışılan bir konu da , geçen yıl üniversite sınavına giren herkesin tercih yapabildiği için, eksi net bile yapanların üniversite kazanıp kazanmadığı. Hatta 2023 sınavına hazırlanan öğrenciler, bu haberler üzerine, "eksi netle kazanılır mı?" sorusunun cevabını araştırmaya başladılar bile.

Milli Eğitim Bakanı Negatif netin ÖSYM tarafından hesaplanmayacağını ve negatif netle yerleştirme yapılamayacağını söyledi.Bunun üzerine, daha önceden olduğu gibi, Eğitimci Yazar Salim Ünsal twitter hesabından eksi netle üniversiteye yerleşmenin onlarca olduğunu söyledi.

Salim Ünsal Eksi Netle Kazanılan Sonuçları Paylaştı

Bunun üzerine Eğitimci Yazar Salim Ünsal sosyal medya hesabından eksi netle kazanılan 83 tane örnek olduğunu iddia ederek bunlardan YÖK atlasından alıntı yaparak bir kaç sonuç paylaştı.

Salim ÜNSAL Bakanın konuşması üzerine şunu söyledi: "O halde YÖK atlas verileriniz doğru değil Sayın Bakan, kontrol edip yeniden yayınlayınız lütfen."

Ayrıca Türkiye Gazetesi Yazarı Mahmut ÖZAY şunu paylaştı: "Kılı kırk yararak yaptığım bir haberdi ve bütün bilgiler @unsalim  hoca tarafından teyitli. Haber bugün TBMM’de gündem olmuş. Haberin içindeki bütün bilgiler halen YÖK atlasta duruyor. Bu da burada dursun."

Mahmut ÖZAY daha önce şunu da paylaşmıştı

*Baraj kalktı net sayısı sıfır ya da ekside olan 83 genç üniversiteye yerleşti. Bunlardan 4'ü devlet.
*Eksi 8,75 net yapan aday iş sağlığı ve güvenliği bölümünde, eksi 7,50 neti olan ise çocuk gelişimi bölümünde okuyor.