Öğrencilere indirimli telefonda üst limit 10 bin TL Öğrencilere indirimli telefonda üst limit 10 bin TL

Sosyal Güvenlik BAŞUZMANI İsa KARAKAŞ, emeklilere memurlarla birlikte seçinden önce verilen sözün gözden kaçtığını, mutlaka emekliler için de verilen sözün tutulacağını dile getirdi. Bu paylaşımı, "Emekliler için de 2023 Temmuz'da seyyanen zam yapılacak mı?" adeta sorusuna evet der gibiydi..

TGRT Haber GYY ERCAN SEKİ'nin paylaşımı da emeklilere seyyanen zamın (refah artışının) yapılacağı ihtimalini güçlendirir nitelikteydi.

Twitter hesabından Cumhurbaşkanının seçimden önceki paylaşımını da ekleyerek şu paylaşımı yaptı:

İsa KARAKAŞ: "Cumhurbaşkanımız tüm vaatlerini tek tek yerine getiriyor. Gözden kaçırılan bu hususun mutlaka yerine getirileceğine inanıyorum... Yine SSK ve Bağ-Kur emeklilerine verilen REFAH PAYI sözünün de yerine getirileceğinden hiç şüphem duymuyoruz..."

İsa KARAKAŞ: "Memur/Emekli Torba Kanunu Yarın TBMM Plan-Bütçe Komisyonunda görüşülecek...Umarım tüm emeklilerin durumu yeniden gözden geçirilir. Aksi takdirde %17-19'larla emeklinin 6 ay daha geçinmesinin  ne kadar zor olacağı aşikar..."

ERCAN SEKİ: "Memura refah payı veripte, #emekli vatandaşa vermemek olmadı…@abdulkdir_selvi emekliler için umutların tükenmediğini yazdı:Ben bu durumu Cumhurbaşkanı @RTErdogan’ın düzelteceğini umuyorum. Emeklilerimiz zaten zor koşullarda yaşıyor. Refah payı verilmezse iyice zorlanacaklar"