Zeki Haber

12.Sınıf İleri Matematik Sayfa 84 Çözümleri – Tutku Yayınları

09.11.2018
24
12.Sınıf İleri Matematik Sayfa 84 Çözümleri – Tutku Yayınları

Yeni 12.sınıf ileri matematik dersinin konularından biri de diziler konusu.Diziler konusu daha önceki programlarda oldukça ayrıntılıydı.Yeni öğretim programında bu konuda oldukça sadeleştirildi.Bu konuda, dizilerle ilgili temel konular, aritmetik ve geometrik dizi konusu işlenecek.

Aslında bu konu, sayılar konusunda ardışık artan yada azalan sayılarla ilgili soruların çözümünde de çok işe yaradığını söyleyebilir.Örneğin:  7+10+13+……….+307 şeklindeki bir toplamı aritmetik dizilerde toplam formülü bilen çok kolayca çözecektir.Ayrıca bir başka kural ezberlemesine gerek bile yok.

2019 YKS de dizilerden soru gelebilir.Bu nedenle 12.sınıf öğrencileri, daha doğrusu bu yıl sınava girecek olan öğrenciler bu konuyu es geçmemeleri gerekir.

Ders kitabında sayfa 84 de aritmetik dizilerle ilgili temel soru tiplerinin hemen hemen hepsi var.Bu alıştırmaları çözerek sınava da hazırlanmış olursunuz.Hem de yazılı sınavda yüksek not alarak ortalamanızı yükseltmiş olursunuz.Bildiğiniz gibi YKS de lise ortalaması sonucu oldukça etkilemektedir.

2018-2019 Yılı 12.Sınıf İleri Matematik Sayfa 84 Çözümleri-Cevapları – Tutku Yayınları

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014 - ... Zeki Haber - Tüm Hakları Saklıdır.