Zeki Haber

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 75 Cevapları- SDR Yayınları

12.11.2018
5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 75 Cevapları- SDR Yayınları

5.Sınıf matematik sayfa 75‘deki problemlerin çözümüne,cevabına geçmeden biraz bir şeyler konuşalım,belki size güzel bir yol göstermiş oluruz,ne dersiniz?

Değerli öğrenciler,şunu bir kenara not edin:Problem çözümü matematikte apayrı bir yere sahip.Bu nedenle üniversite sınavının ilk basamağında soruların %25 i problemden oluşmaktadır.Eğer ortaokulda problemleri çok iyi öğrenirseniz hem lisede matematik dersinde problemler konusunda zorlanmazsınız hem de üniversite sınavında başarılı olursunuz.

Yani,sadece buradaki problemlerle ilgili soruları iş olsun, ödev yapılmış olsun diye çözmeyin.Gerçekten ileride işinize yarayacağını düşünerek çözünüz bu problemleri.

Problemler şu aşamaların olduğunu unutmayın:Problemin anlaşılması,çözümün planlanması,planın uygulanması ve  son olarak çözümün kontrol edilmesi.Ve konuyu çok daha iyi anlamak için çözdüğünüz probleme benzer bir başka problemi siz kurmaya çalışın.

Bu gün,2019-2020 yılı 5. sınıf matematik dersi sayfa 75 cevaplarını sizler için hazırladık.

Bu alıştırma testlerinde neleri çözdük peki. Kısaca değinecek olursak geçen sayfa 75 den önceki alıştırma da parantez içerisindeki işlemlere öncelik vermiştik. Bu alıştırma da ise verilen problemleri nasıl parantez içlerine ayıracağız veya verilen sorularda hangi işlemleri öncelikli yapacağız onları göreceğiz.

2019-2020 Yılı Ortaokul 5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları-SDR DİKEY Yayınları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2019 - 2020 Zeki Haber - Tüm Hakları Saklıdır.