Zeki Haber

5. Sınıf Matematik Kitabı Sayfa 79 Cevapları- SDR Yayınları

14.11.2018
5. Sınıf Matematik Kitabı Sayfa 79 Cevapları- SDR Yayınları

Değerli öğrenciler, matematik dersinin her konusunu mümkün olduğu kadar eksiksiz öğrenin.Eğer 5.sınıfta bir konuyu tam öğrenemezseniz ilerleyen sınıflarda ilgili konuda hep sıkıntı yaşarsınız.Mesela burada bir sayını karesi ile küpünü öğrenmeden geçerseniz 6.sınıf matematik dersinde bir sayının kendisi ile 3 den fazla çarpımı konusunda zorlanırsınız.Bizin size tavsiyemiz;matematik konuları zamanında en güzel şekilde öğreniniz.

2019-2020 yılı 5. sınıf 1. ünite değerlendirme sorularının çözmeye sizler için devam ediyoruz. Evet arkadaşlar bu sorularla bir üniteyi bitirmiş olacağız. 2. üniteye geçmiş olacağız. 1. ünite değerlendirmenin son sorularını çözdükten sonra kendinizi de bu üniteyle ilgili olarak kontrol etmiş olacaksınız. Peki bu ünitede neler öğrendik bu sorunun cevabını en iyi siz verebilirsiniz.

Bir sayının karesini ve küpünü bulma,sayı örüntüsünün belli bir terimini bulma,çıkarma işleminde eksileni bulma,yaş problemi ile ilgili alıştırmaların cevapları

2019-2020 yılı 5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 79 Cevapları- SDR Yayınları

Evet arkadaşlar aslında diğer sayfalarda baktığımız zaman bütün sorular aynı tarzdı. Ve emin olun ki matematik hep böyledir. Baştan sona aynıı.

2019-2020 Yılı Ortaokul 5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları-SDR DİKEY Yayınları

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2019 - 2020 Zeki Haber - Tüm Hakları Saklıdır.