Gaziantep'te 209 bin soru bankası dağıtımı yapılacak

Şahinbey Belediyesi ortaokul ve lise öğrencilerine soru bankası desteğinde bulunacak.

Gaziantep'te 209 bin soru bankası dağıtımı yapılacak

Gaziantep Valiliği ile Şahinbey Belediyesi arasında Ortaokul ve lise öğrencilerine yardımcı kaynak desteği sağlamak amacıyla protokol imzalandı.

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü web sitesiden şu açıklamayı yaptı:

"Valimiz Sn. Davut Gül, Şahinbey Kaymakamı Sn. Tahir Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Sn. Mehmet Tahmazoğlu ve İl Müdürümüz Yasin Tepe, öğrencilere yardımcı kaynak desteği sağlamak amacıyla protokol imzaladılar. Valilik koordinasyonunda, Şahinbey Belediyesi tarafından ortaokul ve lise öğrencilerine 209.000 adet soru bankası desteğinde bulunulacak.

Protokol imza töreninde Valimiz Sn. Davut Gül  "Göreve geldiğim günden bu yana imzaladığımız protokollere ve daha önceki dönemlere baktığımızda Şahinbey Belediyesi'nin eğitime önemli destekler sağladığını görüyoruz. Gaziantep'i bir adım daha ileriye götürmek istiyorsak bunun anahtarı eğitimdir. Bu ise gençlerimize ve çocuklarımıza olabildiğince fazla imkân tanımaktan geçiyor. Pandemi sürecinde eğitim uzaktan olsa da, hayat devam ediyor ve sınavlar olacak. Bu sınavlarda da gençlerimizin bu kitaplara ihtiyacı olacak.  Verilen bu destekten dolayı Şahinbey İlçe Kaymakamımız Tahir Şahin'e,  Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu'na ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe'ye teşekkür ediyorum" dedi.

İl Müdürümüz Yasin Tepe, "Şahinbey Belediyemizin arsa temininden bina yapımına, tablet dağıtımından okul öncesi setlerine kadar eğitime birçok alanda desteklerini aldık. Ortaokul ve lise öğrencilerimiz şimdi akademik çalışma içerisindeler. Bu destek onlar için çok önemli. Özellikle 5, 6, 7, 8 ve 12. sınıflar için ihtiyacımız vardı. Şahinbey Belediyesi bu ihtiyacımızı karşılamış oldu. Toplamda 209.000 adet soru bankası dağıtımı yapılacak" ifadelerin kullandı."

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2020, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER