arabanızın kişlik yapılması gereken bakimlar

arabanızın kişlik yapılması gereken bakimlar
MOTOR BAKIMINIZI YAPTIRIN Yapacağınız küçük kontrol ve değişimler ile zorlu kış şartlarında, aracınızın motor performansını artırmanız mümkün. Hava filtresi bakımını yaparak, sabah işe giderken arabanızın motorunun geç çalışmasını engelleyebilirsiniz. Motora temiz yakıt iletilmesini sağlayan ve aracın çalışmasını doğrudan etkileyen yakıt filtresini mutlaka temizleyin. Polen filtresinin bakım ve temizliğini yaparak, klima ve kaloriferlerin sorunsuz çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra; motor yağı, yağ filtresi ve motor soğutma sisteminin kontrol ve bakımını yapmayı da ihmal etmeyin.

Antifriz ne işe yarar

antifiriz bir arabada motora donmamasına önlem olur hiç antifiriz katılmamiş bir motora antifiriz koyuldugunda küf olmuş bütün delikleri açar  ve genelde devirdaim ve kalürifer radyötörünü patlatabilir. ve antifiriz koymadan sakına sakın yola çıkmayınız antifiriz 40 derece ye kadar dayanıklıdır  ve antifinizin ölçme saatiyle ölçebilirsiniz.

Lastiklerinizi Kış Lastiği İle Değiştirin,

lastiklerinizin kiş lastigi oldugundan emin olun ve lastiklerinizi kontrol ettirin dört mevsimlik olursa sıkıntı yaratmaz.lastiklerinizin tel çikarmadından emin olun ve tel kırık olursa araba sallama yapar artık gennellikle artık 4mevsimlik lastikler kullanıyor yaz kiş yolunuza devam edebelirsiniz  hiç lastik sorununuz olmaz

Sileceklerinizin iyi oldugundan emin olunuz

sileceklerinizin lastiklerine bakarak anlayabilirsiniz. silecekleri genelde kaliteli tercih ediniz günümüzde muz silecekler tercih ediliyor. AKÜ KÖNTROLÜ Akünüz bir oto elektirikçiye giderek ölçtürebilirsiniz. akünüz 60 amp ise ya 72 yada 74 amp taktırrsanız daha iyi olur  daha güçlü oldugu için marşa alması kolaylaşir zincirinizi ihmal etmeyiniz zincir karlı yollarda büyük etki yaratır. ve size çok yardımcı olur.zincir karli yolda daha rahat gitmesini saglar  ve kaymamasına neden olur sizi kurtarır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER