1 Haziran Salı ilkokullarda, 7 Haziran Pazartesi günü ise ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitime geçilecek

1 Haziran Salı gününden itibaren tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında,7 Haziran Pazartesi günü ise tüm ortaokul ve liselerimizde haftada 2 gün yüz yüze eğitime geçilecek. Okullar 2 Temmuz'da tatile girecek.

1 Haziran Salı ilkokullarda, 7 Haziran Pazartesi günü ise ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitime geçilecek

MEB Cumhurbaşkanı'nın kabine toplantısından sonra yaptığı açıklamalarından ardından ilkokul, ortaokul ve liseleri ilgililendiren yüz yüze eğitimin başlaması ile ilgili basın açıklaması yaptı.

1 Haziran Salı gününden itibaren tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında,7 Haziran Pazartesi günü ise tüm ortaokul ve liselerimizde haftada 2 gün yüz yüze eğitime geçileceğini  ve okulların 2 Temmuz'da tatile gireceğini açıkladı.

Karneler 18 Haziran'da alınacak

 Türkiye genelinde öğrenciler, 2020-2021 eğitim öğretim yılı karnelerini 18 Haziran'da alabilecek; 2 Temmuz'a kadar okullardaki telafi programına isteğe bağlı olarak katılabilecek

MEB'in basın açıklaması:

"Ülkemiz genelinde Kovid-19 salgın tedbirleri çerçevesindeki kademeli normalleşme kapsamında, 1 Haziran Salı gününden itibaren tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlanacaktır. Diğer okul öncesi eğitim kurumları mevcut durumda olduğu gibi tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edecektir. 

7 Haziran Pazartesi günü ise tüm ortaokul ve liselerimizde haftada 2 gün yüz yüze eğitime geçilecektir. 

Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarımızda yüz yüze eğitime 1 Haziran Salı gününden itibaren haftanın 5 günü tam zamanlı olarak başlanacaktır. 

Okullarımızdaki yüz yüze eğitimlere katılım, isteğe bağlı olup "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu"ndaki koşullar doğrultusunda gerçekleştirilecektir. 

2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecektir. 

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur."

Zekihaber.com

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 23:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER