Fatih ALTAYLI "Bakanlar da sınava girsin mi" dedi

Fatih ALTAYLI köşesinde, MEB'in yapacağı öğretmen kariyer basamakları sınavını kastederek, "Bakanlar da sınava girsin mi?" diye sordu

Fatih ALTAYLI "Bakanlar da sınava girsin mi" dedi

Fatih ALTAYLI bu günkü köşe yazısında, MEB'in 19 Kasım'da yapacağı uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavıyla dikkat çekici bir eleştiri getirdi.

Tüm üst süzey yönetimin sınavla seçilmesi gerektiğini değilse bu sınavın anayasaya aykırı olduğuna vurgu yaptı. Fatih ALTAYLI'nın işte o yazısı

Bakanlar da sınava girsin mi!

Öğretmenler, meslekte 20-30 yıl geçirdikten sonra kendilerine bir sınav yapılmasını ve değerlerinin bu sınavla ölçülmesini onur kırıcı buluyorlar.

Ben ise bunu büyük bir haksızlık olarak görüyorum.

Anayasa’nın eşitlik ilkesine aykırı bir durum. Sınavı geçersen başöğretmen olacakmışsın da, uzman öğretmen olacakmışsın da, zart olacakmışsın da zurt olacakmışsın da!

Madem öyle hadi paçanız sıkıyorsa gelin kamudaki tüm atamalara aynı kriteri getirelim.

Var mısınız!

Mesela bakanlardan başlayalım.

Ne olsa artık seçimle değil atamayla geliyorlar.

Bakanları da göreve başlamadan önce “yeterlilik sınavına” sokalım.

YAZININ DEVAMI için TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2022, 13:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÖĞRETMEN
ÖĞRETMEN - 2 ay Önce

O kadar güzel ifade etmiş ki kendini yürekten kutluyorum.Konuya olan duyarlılığından dolayı tşk ediyorum.Malum sendika başkanı üç maymunu oynamaya devam etsin.Cesur kalemler,cesur yürekler dün vardı bugünde var olmaya devam edecek.Atama bakanlar için seçim çok kolay olacak.

SIRADAKİ HABER