MEB Bakanı 2 Eylül'de Öğretmenlere Canlı Yayında Konuşacak

MEB Bakanı 2 Eylül'de Öğretmenlere Canlı Yayında Konuşacak

Öğretmenlerin 2019 Eylül Mesleki Çalışma Programı Yayınlandı.Programın ilk günü 2 Eylül'de MEB Bakanı Ziya Selçuk  öğretmenlere 40 dk seslenecek.

MEB İlkokul,Ortaokul ve Lise Seminer programlarını ayrı ayrı yayınladı.

Eylül seminer çalışması bir hafta sürecek.Eylül seminer çalışması 2-6 Eylül 2019 tarihlerinde yapılacak.

Seminerin ilk günü 2 Eylül 2019 Pazartesi günü saat 10:10-10:50 arası 40 dakika MEB Bakanı Prof.Dr.Ziya SELÇUK öğretmenlere canlı yayında seslenecek.

MEB Bakanının canlı konuşması EBA'da UZEM bölümünden canlı yayınlanacak.

MEB Bakanının konuşmasını tüm öğretmenlerin izleyebilmesi için 2 Eylül 2019 Pazartesi saat 10:10 de EBA'ya GİRİŞ yapılarak konuşmanın başlama saatini bekleyiniz.

MEB Bakanı Ziya Selçuk'ın Canlı Konuşmasını dinlemek için TIKLAYINIZ

MEB Bakanı Ziya Selçuk Konuşmasını Öğretmen Odasından Yapacak

MEB bakanı konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Öğretmenlerimizin çalışma alanı olan öğretmenler odasıyla ilgili yeni düzenlemeler getirdik, çalışmaları yazın bitirdik. Öncelikle öğretmen ve yöneticilere bu konuyu sorduk. En rahat ettikleri ve ihtiyaçları olan ortamları hazırladık. İstanbul ve Ankara'da prototip öğretmen odaları oluşturduk. Pazartesi günü öğretmenlerimizin mesleki çalışma programının açılış konuşmasını bunlardan birinde yapacağım. Öğretmenlerimizin huzurlu, fonksiyonel bir ortamda olması gerekiyor. Bu modeli imkânlar çerçevesinde tüm Türkiye'ye yaygınlaştıracağız. Bir masa, koltuk dışında bilgisayarıyla çalışacağı, tek kişilik masa oluşturacağı, imkânı çerçevesinde bir köşede çiçek, bir köşede kuş ya da evcil hayvanın yaşayabileceği köşeler olsun istiyoruz. Mikrodalga fırında yemeği ısıtacak, rahat edecekleri bir ortam hazırlayacağız." dedi.

Kaynak:Ogretmenler.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER