Okullarda birinci ara tatil 18 Kasım'da sona erecek

Okullarda ilk ara tatil bu gün başlıyor. Tüm öğrenciler hafta sonları da dahil toplam 9 gün ara tatilden sonra 21 Kasım'da ders başı yapacak.

Okullarda birinci ara tatil 18 Kasım'da sona erecek

Birinci dönem ara tatili 14 Kasım 2022 Pazartesi başlayacak ve 18 Kasım Cuma günü sona erecek. Okul öncesi, İlkokul,Ortaokul ve lise öğrencileri ara tatil öncesi son derslerini bu gün yapacaklar.

Öğretmenler, ara tatilde mesleki çalışma programlarını, okula gitmeden Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden tamamlayabilecek.

Öğretmenler, Milli Eğitim Bakanlığı yayınlarından çıkarılan kitaplardan oluşan özel bir seçkiden hazırlanan e-kütüphaneye de yine ÖBA üzerinden ulaşabilecek. Bu dönemde yeni eğitim konularının yanı sıra ÖBA'da geçmişten bugüne yayınlanmış 77 eğitim başlığı yer alacak. Öğretmenlerin daha önce almadıkları herhangi bir eğitimi tamamlamaları yeterli olacak.

Ara tatilin ardından öğrenciler, 21 Kasım'da tekrar ders başı yapacak. 23 Ocak-3 Şubat 2023'te yarıyıl tatili, 17-20 Nisan 2023'te ise ikinci ara tatil olacak.

12 Eylül 2022'de başlayan eğitim öğretim dönemi, 16 Haziran 2023'te sona erecek.

Ayrıca öğretmenler, eğer erteleme yada iptal olmazsa, 19 Kasım 2022 Cumartesi günü uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavına girecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER