Şırıngalı Çikolata Mert Yağız’ın Ölümüne Neden Oldu

Mert Yağız’ın okulunda ki yöneticiler açığa alındı. Gelen son haberlere göre Ankara’da okul kantininden almış olduğu şırıngalı çikolatayı yerken fenalık geçiren ve hayatını kaybeden ilkokul öğrencisi Mert Yağız,’ın okulundaki yöneticiler açığa alındı.

Şırıngalı Çikolata Mert Yağız’ın Ölümüne Neden Oldu

Mert Yağız’ın okulunda ki yöneticiler açığa alındı.

Gelen son haberlere göre Ankara’da okul kantininden almış olduğu şırıngalı çikolatayı yerken fenalık geçiren ve hayatını kaybeden ilkokul öğrencisi Mert Yağız,’ın okulundaki yöneticiler açığa alındı.

Ankara Keçiören Şehit Ahmet Kabukçu İlkokulu'nda eğitim görmekte olan 6 yaşındaki Mert Yağız Köksal’ın ölümü üzerine konu ile ilgili olarak Millî Eğitim Bakanlığı soruşturma çerçevesinde yöneticileri açığa aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şu şekilde:

Ankara Keçiören Şehit Ahmet Kabukçu İlkokulu 1. sınıf öğrencimiz Mert Yağız Köksal'ın 10 Aralık 2019 Salı günü vefatıyla ilgili olay idari açıdan, Bakanlığımız Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından görevlendirilen Maarif Müfettişlerince tüm yönleriyle kapsamlı bir şekilde soruşturulmaktadır.

Bakanlık Maarif Müfettişleri tarafından yapılan ilk incelemede, söz konusu kantin işletmesinin, ilgili mevzuat gereği okulda oluşturulan komisyon tarafından 15 Kasım 2019 tarihinde, Keçiören İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ise son olarak 29 Kasım 2019 tarihinde denetlendiği görülmüştür.

Soruşturmanın salahiyeti açısından, sorumluluğu olabileceği düşünülen ilgili okul yöneticileri görevden uzaklaştırılmış olup, iddialara konu olan okul kantini işletmesinin sözleşmesi feshedilmiştir.

Öğrencimizin yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan ve eğitim camiamızı derinden üzen bu elim hadisede sorumluluğu bulunan kişiler hakkındaki soruşturma süreci hassasiyetle yürütülmektedir.

Ayrıca, söz konusu olayla ilgili adli makamlarca başlatılan soruşturma devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖLÜMÜNE ŞIRINGA ŞEKLİNDEKİ ÇİKOLATA MI SEBEP OLDU?

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, okul kantininden aldığı şırınga şeklindeki oyuncak sıvı çikolatayı yediği sırada nefes alamayarak fenalaşması üzerine hayatını kaybeden Mert Yağız Köksal'ın kesin ölüm sebebinin araştırıldığı belirtildi.

YOLDA HAYATINI KAYBETTİ

Dün sabah saatlerinde Keçiören ilçesinde bulunan Şehit Ahmet Kabukçu İlkokulu'nda birinci sınıf öğrencisi Mert Yağız Köksal (7) şırınga şeklindeki çikolatayı yediği sırada nefes alamayarak fenalaştı. Okul görevlileri tarafından en yakın sağlık ocağına götürülen Mert Yağız Köksal, burada yapılan ilk müdahalenin ardından Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Mert Yağız Köksal, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

SORUŞTURMA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Şehit Ahmet Kabukçu İlkokulunda yaşanan olaylardan ötürü Millî Eğitim Bakanlığı müfettiş görevlendirerek soruşturma ve inceleme başlattığının duyurusunu yaptı. Yapılan yazılı açıklama kapsamında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ise ilkokul öğrencisinin ölümü ile ilgili açılan soruşturmanın hız kesmeden devam ettiğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2019, 18:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hanne Ecrin
Hanne Ecrin - 2 yıl Önce

Çok güzel bir site beğendim

SIRADAKİ HABER