WhatsApp Web (Bilgisayarda) Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web (Bilgisayarda) Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

Dünyada en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarında biri olan WhatsApp kullanımı oldukça kolay bir uygulamadır. WhatsApp 2015'in Ocak ayından beri kullanılmakta ve yaklaşık 1 buçuk milyar kişi tarafından kullanılıyor. WhatsApp uygulamasını hem telefonunuzdan hem de bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz. WhatsApp uygulamasını kullanabilmeniz için akıllı bir telefona sahip olmalısınız. Aynı zamanda bu telefonunuz internet bağlantısına sahip olmalı. WhatsApp son zamanlarda da gelişen teknolojinin de katkılarıyla daha fazla özelliğe sahip oldu. Bu özelliklerden bazıları; anlık mesajlaşma, durum paylaşma, görüntülü konuşmak medya gönderip alma vb.

Bilgisayarda WhatsApp Kullanmanın Adımları

Telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın.
1) iOS için; Ayarlar >> WhatsApp Web'e gidin.
2) Android için; Sohbetler >> Menü >>WhatsApp Web'e gidin.
3) Nokia S60 için; Menü >> WhatsApp Web'e gidin.
4) Windows Phone için; Menü >> WhatsApp Web'e gidin.
5= BlackBerry için; Ekranı yukarıdan aşağıya çekin >> WhatsApp Web'e gidin

WhatsApp Nasıl İndirilir?

WhatsApp’ı kullandığınız telefon türüne göre Play Store ve App Store gibi uygulama marketlerinden kolaylıkla ve ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Ancak indirdiğiniz sürümün WhatsApp’ın en güncel sürümü olduğuna emin olmalısınız. Artık WhatsAppı indirdiyseniz uygulama zaten yapmanız gerekenleri adım adım ilerleme şeklinde anlatacaktır.

WhatsApp'ta Arkadaşlarınızla Nasıl Sohbet Edebilirsiniz?

WhatsApp uygulamasına giriş yapın ve "kişiler" bölümünden iletişime geçeceğiniz kişinin ismine tıklayın ve normal olarak mesajlaşın. WhatsApp’ta kişilerle teke tek bir şekilde sohbet edebileceğiniz gibi gruplar kurarak da çoklu sohbet edilebilir.

WhatsAppa Profil Nasıl Eklenir?

WhatsApp’a girdiğinizde sağ üstteki üç nokta işaretine basın. Açılan sayfada "ayarlar" seçeneğini tıklayın. Profil resmi eklenen yuvarlağa basın. Buradan galeriye yönlendirileceksiniz. Galeriden profil fotoğrafı yapmak istediğiniz fotoğrafınızı tıklayıp boyutunu ayarlayın. Son olarak "bitti" butonunu seçin. Artık profil fotoğrafınız var. Profil fotoğrafınızı görmesini istemediğiniz kişileri yine WhatsApp ayarlar bölümünden engelleyebilirsiniz.

WhatsApp'ta Nasıl Grup Kurulur?

WhatsApp uygulamasına giriş yapın. Uygulamaya girdiğinizde sağ üst köşedeki üç nokta işaretine basın. Açılan sekmede "yeni grup" seçeneğini seçin. Otomatik olarak kişiler sayfanız açılacaktır. Buradan gruba dahil etmek istediğiniz kişileri seçin daha sonra gruba bir isim ve profil koyun. Grubunuz hazır artık buradan gruba dahil bütün kişilerle, gruptaki herkesin görebileceği şekilde sohbet edebilirsiniz.

WhatsApp'ta Durum Nasıl paylaşılır?

WhatsApp’a girdiğinizde alt veya üst köşede yazılı olan durum yazısına tıklayın. Ardından sağ alttaki yeşil ekleme okuna tıklayın. Otomatik olarak galeriye yönlendirileceksiniz. Buradan istediğiniz fotoğrafı veya videoyu paylaşın. Durum paylaştığınızda kimlerin durumunuza baktığını görebilirsiniz. Aynı zamanda kişilerinizin paylaştığı durumları sizde görebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER