Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü 2023-2024 eğitim öğretim yılında İlköğretim kurumları (İlkokul-Ortaokul) haftalık ders çizelgesinin güncellediğini duyurdu.

İlköğretim haftalık ders çizelgesi'nin seçmeli dersler bölümü "İnsan, Toplum ve Bilim", "Din, Ahlak ve Değer" ile "Kültür, Sanat ve Spor" olmak üzere üç grupta oluşturuldu. Böylece çizelgede yeni seçmeli dersler yer aldı. Zorunlu derslerde herhangi bir değişilik olmadı. 

MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü'nün açıklaması:

"İlköğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesi güncellenmiş ve Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 24.08.2023 tarihli ve 43 sayılı Kararıyla kabul edilmiştir.

İlköğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesi güncellenmiş olup 2023-2024 eğitim öğretim yılından itibaren tüm sınıflarda uygulanacaktır. Çizelge'nin seçmeli dersler bölümü "İnsan, Toplum ve Bilim", "Din, Ahlak ve Değer" ile "Kültür, Sanat ve Spor" olmak üzere üç grupta oluşturulmuştur. Robotik Kodlama, Yapay Zeka Uygulamaları, Proje Tasarımı ve Uygulamaları, Okul Temelli Sosyal Sorumluluk Çalışmaları, Afet Bilinci, Temel Yaşam Becerileri, Türk Sosyal Hayatında Aile, Kültür ve Medeniyetimize Yön Verenler, Ahlak ve Yurttaşlık Eğitimi, Görgü Kuralları ve Nezaket, Oyun ve Oyun Etkinlikleri, Dijital Sanatlar, Geleneksel Sanatlar, Masal ve Destanlarımız, Matematik ve Bilim Uygulamaları ile Halk Oyunları dersleri seçmeli ders olarak eklenmiştir.

İlkokul 1. sınıfta serbest etkinliklerin 2 ders saati; 2 ve 3. sınıflarda 1 ders saati masal ve geleneksel oyun saati olarak değerlendirilecektir."

Kurul Kararı İçin TIKLAYINIZ

İlkokul-Ortaokul Haftalık Ders Çizelgesi İçin TIKLAYINIZ

ZEKİHABER.COM