Zeki Haber

İşte Karşınızda SUPERTRUCK..

İşte Karşınızda SUPERTRUCK..

64 yaşındaki kurucu ve yaratıcı subayı olan bran ferren, kaliforniya tabanlı teknoloji ve tasarım ile 23 tonluk bir araç yarattı . Mucit, küçük kızıyla maceralara çıkmak için dünyanın en yüksek teknoloji ürünü arazi aracı tasarımı için beş yıl harcadı ve “tekerlekler üzerinde bir İsviçre bıçağı” na kıyasla daha kullanışlı bir hayatta kalma özelliğine sahip oldu.

‘ Kiravan ‘, üç kişilik bir aileyi 2 hafta barındırabilen, altı metre tekerlekli bir süper markettir. Ayrıca yakıt ikmali yapmadan ve 45 derecelik eğilimlerle uğraşmadan 2.000 mil yolculuğa çıkmaktadır. Arazi aracı, son derece modifiye edilmiş unimog tabanlı bir traktör, tamamen özelleştirilmiş bir kompozit römork ve bir turbo dizel motosikletten oluşur. 9 metre uzunluğunda ve 10 metre yüksekliğinde 3’ü aşan yüksek römork, mutfak, banyo ve hatta bir çatı katı süiti sunmaktadır . Teknolojik özellikleri dünyadaki en yenilikçi, kevlar takviyeli lastikler, önümüzdeki araziyi keşfetmek için kullanılan dronlar ve ayrıca 60 ft (18 m) yüksekliklerine ulaşan yedi iletişim direği arasında yer almaktadır.

Supertruck’un iletişim sistemi ise çok şaşırtıcı. Yakınlardaki uçaklarla iletişim kurabilir ve bu da radardan uzak durmanın imkansız olduğu anlamına gelir. Okumaları ana kokpitteki bir dizi dokunmatik ekran üzerinde gösterilir ve bir acil durum sinyalizeri var. Güvenlik özelliklerine 22 monte kameranın ‘durumsal farkındalık sistemi’, yol sıcaklığının kızılötesi termal okumaları ve sürücünün dört arazi arasında geçiş yapmasını sağlayan ‘hidro-sürüş’ kontrolü ve sert araziler için altı tekerlekten çekiş sistemi dahildir.

Taban traktörü, altı silindirli in-line 260 hp ara soğutmalı turbo dizel motor ile 700ft-lb tork sağlayan, değiştirilmiş bir mercedes-benz ‘unimog U500NA’ dir.  Şasi çerçevesi, eklenen dört kapılı bir kompozit mürettebat kabini ve ek bir beşinci tekerlekli römork bağlantısı takılı olarak, gerilerek takviye edildi. Yakıt sistemi ve tanklar aşırı soğuk ve biyo-yakıt kullanımı için ısıtılır ve geniş filtrasyon özellikleri içerir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014 - ... Zeki Haber - Tüm Hakları Saklıdır.