Eğitim-İş sendikası Başkanı Kadem Özbay Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, öğretmenlere “Önlüklü vaziyette birer adet fotoğraf göndermesi” talimatı verdiğini paylaştı.

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası Genel Başkanı, Matematik öğretmeni Kadem Özbay X hesabından şu mesajı ve resmi paylaştı. Ve paylaşımında Milli Eğitim Bakanlığı'nı ve Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nü etiketledi.

"Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okullara yazı göndererek ilk gün etkinliklerinin fotoğraf ve videolarının çekilmesini istemiş. Yazıda, altı çizili ve koyu puntoyla öğretmenlerin “Önlüklü vaziyette birer adet fotoğraf göndermesi” talimatı verilmiş.@sivasmem @tcmeb"

Mesajın devamında şunları da ekledi:

" Söz konusu yazı, bir okul müdürü tarafından da 
 “Nöbetçi idareci, nöbetçi öğretmen arkadaşlarımızın bahçede ve katlarda görev yaparken özellikle yaka kartlarını takması ve Sayın Bakanımızın da ifade ettiği gibi önlükle görevlerini yapması” notuyla, öğretmenlere iletilmiş!

Atama kriterleri yandaşlık olan, makamını kaybetmekten korkan bu tür liyakatsiz yöneticilerin,öğretmenlerimizi fişlenmesine de yol açacak bu tür dayatmalarına asla izin vermeyeceğiz!Okullar sizin iktidara yaranma çabalarınızı sergileyeceğiniz müsamere alanı değil!Haddinizi bilin!"

Kadem ÖZBAY Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü

Paylaşımın Orijinal hali için TIKLAYIN

ZEKİHABER.COM