2022 Kariyer basamakları; Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınav sorularıyla ilgili öğretmenlerin görüşlerini sosyal ağlardan derleyerek paylaşmak istiyoruz:

TES: "Uzman/Başöğretmen Tazminatı Emekliliğe Sayılsın" TES: "Uzman/Başöğretmen Tazminatı Emekliliğe Sayılsın"

-Zor sorsalar ağlayacaksınız, kolay soruldu bitti. Kolay soru gelmiş bunu bile eleştiriyorsunuz. Sınavın yapılması hata buna katılıyorum. Ama zor soruların sorulması daha büyük bir hata olurd

-Sınav kolay olunca unutalım mı yaz tatilimizin ,ara tatilinizin heba oluşunu,yasadığımız stresi...?Burada demokratik şekilde mücadele eden, hakkını savunan tüm arkadaşlara teşekkürler.

-Rezalet, bu basit soruları öğretmenlere sormaya utanmadınız mı? Dalga mı geçmekti amacınız? Yazıklar olsun. Sınav yapmadan eğitim alana verseniz aynı şey olurdu. Sınavın içeriği sınavın kendisinden daha büyük rezalet.

-Normal öğretmenle uzman öğretmen arasındaki fark okul yerine market ve pazarda belli oluyorsa başka söze gerek yoktur

-Hiç bir şeyi ölçmeyen bir sınavın amacı ne olabilir ki? Geçerlik ve güvenirlik sıfır. Sokaktan geçen, okuma yazma bilen herhangi birini bu sınava soksaydınız 70 alırdı. Başınız göğe mi erdi şimdi?

-“Sınavın kolay” olacağı yaklaşık 1 ay önce söylenmişti. Bunun tek gerekçesi ise öğretmenlerden gelen aşırı tepki oldu. Sınav iptal edilmedi ama tepki soruları kolay kıldı

-Girenden hazırlayana, basandan taşıyana herkesin emeğine yazık. Ne gerek vardı ki böyle bir sınava. Öğrencilerim girse 70 alır. Hakaret gibi sınavdı.

-Kağıt israfı oldu, zaman kaybı oldu, maddi kayıp oldu. Devletimizin parasına yazık oldu. Her yıl sınavlara öğrenci hazırlayan öğretmenler; yukarıda yazanı şıklarda bulup işaretleyebilir. Sonuç: Tüm öğretmenlerimize güzel bir zam yapılmalıdır

-Ne oldu, ne geçti eline sayın bakan...bu soruları öğretmenlere hakaret kabul ediyorum. Bu soruları yoldan kimi çevirsen yapardı zaten

-Sınav olmasaydı hiç kimse az yada çok hiç çalışmazdi.  En azından kitap not yüzü açılmış oldu. Bence amaç buydu.

-İnşallah sınava çalışmadığı için yapamam diye çekinerek sınava girmeyen kimse yoktur.. 

-Kağıt da israf olddu o kadar, her gün ağaç diksinler

-Trabzonu bildiyseniz tamamdır.

-Buradaki emek veren arkadaşlarımın sınavın kolay olmasında büyük rolü olduğunu düşünüyorum.  Tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

-En zor soru baba adı yazılacak mi yazılmayacak miydi ?