MEB İlkokul 2.Sınıf Çalışma Kitabı-Soruları ve Cevapları

İlkokul 2. düzeyinde toplam 785 sorudan oluşan Matematik, Türkçe ve Hayat Bilgisi çalışma kitabı- soruları ve cevapları yayınlandı.

MEB İlkokul 2.Sınıf Çalışma Kitabı-Soruları ve Cevapları

MEB, İlkokul 2.3. ve 4.sınıf düzeylerinde toplam 3500, 2.sınıflar için Matematik, Türkçe ve Hayat Bilgisi derslerinden 785 çalışma sorusu yayınladı.Çalışma soruları her sınıf düzeyinde ayrı ayrı çalışma kitapçığı haline getirildi.

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk daha önce tüm ortaokul ve lise öğrencileri için destek paketleri hazırlanarak paylaşıldığını hatırlatarak, ilkokul öğrencileri için yapılan çalışmaların da tamamlandığını, 2, 3 ve 4. sınıflar düzeyinde yeni destek paketinin kullanıma açıldığını duyurdu. Bakan Selçuk, "Salgınla mücadele günlerinde tüm imkânlarımızla öğrencilerimizin yanındayız. Yeni kaynaklarla düzenli olarak öğrencilerimizi desteklemeye devam edecek ve bu zor günleri birlikte aşacağız." dedi.

Bu kapsamda ilkokul 2, 3 ve 4. sınıf düzeyinde 3500 adet soru, //odsgm.meb.gov.tr/ adresinde erişime açıldı. Çalışma soruları Türkçe, matematik, hayat bilgisi, fen bilimleri ve sosyal bilgiler derslerinin tüm ünitelerini kapsayacak şekilde hazırlandı. Kaynak desteği, 2. sınıflar için 785, 3. sınıflar için 1.115 ve 4. sınıflar için 1.600 çalışma sorusunu içeriyor.Yayınlanan soru kitapçıkları sitemizden de indirilebilmektedir.

Daha önce öğrencilere destek amacıyla kazanım kavrama testleri, 5, 6 ve 7. sınıflar için beceri temelli testler, 8. sınıflar için LGS örnek soruları ve soru destek paketleri ve 9, 10, 11 ve 12. sınıflar için tekrar testleri yayımlanmıştı. Ardından ortaokul öğrenci ve öğretmenlerine destek olmak üzere ilk kez yeni bir destek paketi daha hizmete sunulmuştu. Böylece, 5, 6, 7 ve 8. sınıflar için hazırlanarak yayımlanan 4.560 soru içeren 60 çalışma fasikülü ile destek kapsamı genişletilmişti. Öğrenci ve öğretmenler tarafından yoğun ilgi gören bu destek materyalleri erişim kolaylığı, kullanılabilirlik, amaca uygunluk bakımından memnuniyetle karşılanmıştı.

2.sınıflar için yayınlanan çalışma soruları kitapçığı 305 sayfa olup, 7-94.sayfalarda Türkçe, 95-202.sayfalarda Matematik, 203-300.sayfalarda Hayat Bilgisi çalışma soruları yer alıyor.2.Sınıf çalışma soruları kitapçığında her üç dersten de ilk 6 ünite ile ilgili bol bol sorular var.

Soruların cevap anahtarı kitapçığın sonunda yer almaktadır.Ancak biz daha kolay ulaşmanız için cevapları burada aynen yayınladık.

2.Sınıf öğrencileri bu terstleri çözerek tüm derslerde istenildiği gibi çalışmış olurlar.

MEB 2. SINIF ÇALIŞMA SORULARI KİTAPÇIĞI İÇİN TIKLAYINIZ. (305 sayfa ve 785 soru)
 

2.Sınıf Çalışma Soruları Kitabından Örnek Sayfalar: 

2.SINIF MEB ÇALIŞMA SORULARI CEVAPLARI

2.Sınıf Türkçe çalışma sorularının cevapları:2.Sınıf Matematik dersi çalışma sorularının cevapları:


2.Sınıf Hayat Bilgisi çalışma sorularının cevapları:

.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2020, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER