MEB İlkokul 3.Sınıf Çalışma Kitabı-Soruları ve Cevapları

İlkokul 3. sınıf düzeyinde Matematik, Türkçe ve Hayat Bilgisi derslerinden toplam 1.115 sorudan oluşan çalışma kitabı- soruları ve cevapları yayınlandı.

MEB İlkokul 3.Sınıf Çalışma Kitabı-Soruları ve Cevapları

MEB, İlkokul 2.3. ve 4.sınıf düzeylerinde toplam 3500, 3.sınıflara yönelik Matematik, Türkçe,Hayat Bilgisi ve Fen Bilimleri derslerinden 1.115 çalışma sorusu yayınladı.Bu çalışma soruları tek kitapçık haline getirildi.

Şubat Ayı 3.Sınıf Çalışma Kitapları- Çalışma Fasikülleri ve Cevapları için TIKLAYIN

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk daha önce tüm ortaokul ve lise öğrencileri için destek paketleri hazırlanarak paylaşıldığını hatırlatarak, ilkokul öğrencileri için yapılan çalışmaların da tamamlandığını, 2, 3 ve 4. sınıflar düzeyinde yeni destek paketinin kullanıma açıldığını duyurdu. Bakan Selçuk, "Salgınla mücadele günlerinde tüm imkânlarımızla öğrencilerimizin yanındayız. Yeni kaynaklarla düzenli olarak öğrencilerimizi desteklemeye devam edecek ve bu zor günleri birlikte aşacağız." dedi.

Bu kapsamda ilkokul 2, 3 ve 4. sınıf düzeyinde 3500 adet soru, //odsgm.meb.gov.tr/ adresinde erişime açıldı. Çalışma soruları Türkçe, matematik, hayat bilgisi, fen bilimleri ve sosyal bilgiler derslerinin tüm ünitelerini kapsayacak şekilde hazırlandı. Kaynak desteği, 2. sınıflar için 785, 3. sınıflar için 1.115 ve 4. sınıflar için 1.600 çalışma sorusunu içeriyor.Yayınlanan soru kitapçıkları sitemizden de indirilebilmektedir.

Daha önce öğrencilere destek amacıyla kazanım kavrama testleri, 5, 6 ve 7. sınıflar için beceri temelli testler, 8. sınıflar için LGS örnek soruları ve soru destek paketleri ve 9, 10, 11 ve 12. sınıflar için tekrar testleri yayımlanmıştı. Ardından ortaokul öğrenci ve öğretmenlerine destek olmak üzere ilk kez yeni bir destek paketi daha hizmete sunulmuştu. Böylece, 5, 6, 7 ve 8. sınıflar için hazırlanarak yayımlanan 4.560 soru içeren 60 çalışma fasikülü ile destek kapsamı genişletilmişti. Öğrenci ve öğretmenler tarafından yoğun ilgi gören bu destek materyalleri erişim kolaylığı, kullanılabilirlik, amaca uygunluk bakımından memnuniyetle karşılanmıştı.

3.sınıflara yönelik pdf formatında yayınlanan ders çalışma soruları kitapçığı 305 sayfa olup, 7-74.sayfalarda Türkçe, 75-166.sayfalarda Matematik, 167-228.sayfalarda Hayat Bilgisi ve 229-298.sayfalarda fen bilimleri çalışma soruları yer almaktadır.3.Sınıf çalışma soruları kitapçığında tüm derslerin ilk ünitelerle(1-7.üniteler) ilgili konuların anlaşılması için epey soru var.

Soruların cevap anahtarı kitapçığın sonunda yer almaktadır.Ancak biz belki cevaplar gözden kaçabilir diye, cevapları burada aynen yayınlıyoruz.

İlkokul 3.Sınıf öğrencileri bu testleri çözerek Matematik, Türkçe,Hayat Bilgisi ve Fen Bilimleri derslerinden istenildiği gibi çalışmış olurlar.

MEB 3. SINIF ÇALIŞMA SORULARI KİTAPÇIĞI İÇİN TIKLAYINIZ. (305 sayfa ve 1.115 soru) 

3.Sınıf Türkçe çalışma soruları cevapları

3.Sınıf Matematik çalışma soruları cevapları

3.Sınıf Hayat Bilgisi çalışma soruları cevapları

3.Sınıf Fen Bilimleri çalışma soruları cevapları

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2022, 12:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğuhan
Doğuhan - 11 ay Önce

Yalancı d şıkkı yok

Bamgmödş
Bamgmödş @Doğuhan - 9 ay Önce

Ben Türkçeyi anlayamadım

Doğuhan
Doğuhan - 11 ay Önce

Yanlış söylüyorsun d şıkkı yok

Betül  TUNÇ
Betül TUNÇ - 11 ay Önce

Bu cok güzel

İsmail
İsmail - 11 ay Önce

Ben bu kitabı sevdim

Ayşe
Ayşe - 11 ay Önce

4. Sınıfınıda atar mısınız?

Ismail
Ismail - 12 ay Önce

Kireçci

elanur taşan
elanur taşan - 12 ay Önce

Bu kitabı ben çok sevdim. Arkadaşlarım da çook sevdi

Sude Nur yüksel
Sude Nur yüksel - 11 ay Önce

İyi düşünüyorum


SIRADAKİ HABER