8.Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 155 Cevapları - KÖK-e Yayınları

2019-2020 Yılı 8.Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 155 Cevapları-Çözümleri - Kök-e Yayınları

8.Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 155 Cevapları - KÖK-e Yayınları

Matematik dersinin en önemli konularından biri tartışmasız denklemler konusu.Denklemler ilk olarak 7.sınıf matematik dersinde öğretiliyor.Ardından 8.sınıfta biraz daha ayrıntılı denklemler öğretiliyor.Lisede hemen hemen her konuda denklemler kullanılıyor.Özellikle problem çözümünün temelinde denklem var.Bir çok problem denklem kurularak çözülür.Kısaca matematik dersi için denklem olmazsa olmaz bir konu.Bu nedenle 8.sınıf öğrencileri denklem konusuna çok iyi bir şekilde kavramaları gerekir.

8.Sınıf matematik ders kitabı Sayfa 155 deki "Öğrendiklerimizi Uygulayalım" sorularını çözmeden önce Sayfa 151,152 ve 153 deki "Sıra Sizde" denklemlerini çözdük.

Cebirsel ifade içeren eşitliklerde sembollerle gösterilen ifadelere bilinmeyen denir.İçinde en az bir bilinmeyen bulunan eşitliklere denklem denir.Bilinmeyeni bulma işlemine denklemi çözmek denir.

İçinde bir bilinmeyen bulunan ve bilinmeyenin kuvveti 1 olan denklemlere birinci dereceden bir bilinmeyenli denklemler denir.Birinci dereceden bir bilinmeyenli denklemler ax + b = 0 (a, b birer gerçek sayı ve x bilinmeyen) şeklinde gösterilir.Bir eşitliğin her iki tarafı aynı sayı ile toplandığında ya da çıkarıldığında eşitliğin değeri değişmez.

Denklemle ilgili aşadaki soruların çözümleri önce bakmadan kendiniz çözmeye çalışın.Eğer çözemiyorsanız çözümlere bakınız.Yoksa hiç uğraşmadan cevapları aynen deftere yazarsanız sadece günü kurtarmış olursunuz.İyi bir liseye geçiş için köprü olan LGS'de takılır kalırsınız:) Bizden uyarması!...

2019-2020 Yılı 8.Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 155 Cevapları-Çözümleri

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2020, 13:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Anan
Anan - 5 ay Önce

Iyi olmus is gorur

zeynep topuz
zeynep topuz - 5 ay Önce

matamatik öğrenmek istiyorum

SIRADAKİ HABER