Konya'da, Büyükşehir Belediyesi tarafından hurdaya ayrıldıktan sonra satın alınıp, restoran  dönüştürülen uçakta yangın çıktı. Yangın, yaklaşık 3 saat süren çalışma sonucu  söndürüldü.

Konya'da, Büyükşehir Belediyesi tarafından hurdaya ayrıldıktan sonra satın alınıp, restoran ve kafeye dönüştürülen Airbus A300 tipi uçakta yangın çıktı. Yangın, yaklaşık 3 saat süren çalışma sonucu söndürüldü. Uçağın büyük bölümü küle dönerken, restoran kapalı olduğu için şans eseri can kaybı ve yaralanan olmadı. Soğutma çalışmalarının ardından yangının çıkış nedeni ve hasar tespitinin yapılacağı öğrenildi.

BİLİNMEYEN NEDENLE YANGIN ÇIKTI

Restoran ve kafe olarak hizmet veren uçağın mutfak bölümünde belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler hızla uçağı sardı.

YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

Bunun üzerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 3 saat süren çalışması sonucu söndürüldü.

HİZMET ÖMRÜNÜ DOLDURAN UÇAK KONYA'YA GETİRİLDİ

Hizmet ömrünü dolduran 54 metre boyunda ve 50 metre kanat genişliği olan 317 yolcu kapasiteli Airbus A300 tipi uçak, yaklaşık 2 yıl önce Atatürk Havalimanı'nda parçalandıktan sonra Konya'ya getirildi. Uçak, Konya- Ankara çevre yolu üzerindeki Türk Yıldızları Parkı'na konuldu