Koronavirüs İçin Okullar Tatil Olmalı mı? sorusuna cevap olabilecek öğretmenlerin görüşlerini burada derlemeye çalıştık:

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, okulların tatil edilip edilmemesiyle ilgili Milli Eğitim Bakanlığıyla önümüzdeki günlerde görüşüleceğini bildirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM’de Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu toplantısında yaptığı konuşmada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile ilgili olarak, "Bu salgının şu anda Türkiye'de olma ihtimali çok yüksek ve şu an sadece şunu söyleyebiliriz; bu virüs tespit edilebilmiş değil." ifadelerini kullandı.

OKULLAR TATİL EDİLECEK Mİ?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan flaş bir açıklama daha geldi. Covona Virüsü ile ilgili konuşan Bakan Koca, okulların tatil edilip edilmemesiyle ilgili Milli Eğitim Bakanlığıyla önümüzdeki günlerde görüşüleceğini bildirdi.

ÖĞRETMEN GÖRÜŞLERİ

*Nisandaki tatil es geçilebilir. Şu an tatil edilebilir bence. Gerekirse yaz tatili biraz sarkar. Önemli olan sağlık.
Bakanlığı da anlıyorum insanları paniğe sevk etme gibi bir durum yaşansın istemiyorlar ama bence güzel bir açıklama ile bu halka açıklanabilir. Önlem amaçlı diye.

*Seminerde okula gittikten sonra virüsten korunmanın ne anlamı kaldı ki.Ara tatilde benim okul otobüs gezisi düzenliyor bugün ben katılmıyorum dedim.Eğitimin telafisi yapılır.Biz deprem zamanı akşam ve hafta sonları ders yapmıştık.Ama virüsün aşısı yok.İranda bugün 54 kişi daha öldü.

*Mesleğe 25 yılını vermiş bir öğretmen olarak söylüyorum.Benim görev yaptığım okulda 4500 öğrenci ve 200 personel var. Birine virüs bulaştığını düşünün aileleriyle beraber en az 15000 kişi eder.Allah korusun hepimizi

*Sosyal medyada birkaç yorum okudum tatil olursa öğretmenler yaşadı, öğretmenler okula gitsin, maaş kesilsin vs. Ne kadar sığ düşünen bir toplumuz yazık.

*Burada yazmıştım tatil öne çekilip okullar dezenfekte edilmeli.Çünkü ilk buradan gelecek.

*Bence havalar iyice ısınıncaya kadar tatil yapılabilir. daha sonra yaz tatili zamanında kaybedilen günler telafi edilebilir.

*Simdi açıklamaları okudum.Resmen virüsün gelmesini bekliyoruz. Önlrmler sadece salgından sonra uygulanacak şekilde düzenleniyor.

Siz de görüşlerinizi yorumla belirtiniz lütfen!