Zeki Haber

KPSS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

05.01.2017
9
KPSS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

21 Aralık’ta başlayıp 30 Aralık tarihinde sona eren 2016/2 KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Tercihleri yapan tüm adayların kafasındaki soru şuan bu. Bizde eski yıllara dönüp bir araştırma yaptık.

Geçtiğimiz yıl KPSS tercihleri 16 ve 25 Kasım tarihleri arasında yapılmıştı. Bununla birlikte tercih sonuçları da 1 Aralık tarihinde yayınlanmıştı. Genellikle sınav ve tercih sonuçları açıklama sisteminin geliştiğini ve hızının giderek arttığını hesaba katarsak sınav sonuçlarının ve tercih sonuçlarının giderek daha çabuk açıklandığı için bu yıl da en azından aynı süre zarfı içerisinde KPSS tercih sonuçlarının açıklanması bekleniyor. Geçtiğimiz yılı  baz alarak bir hesap yapacak olursak KPSS tercih sonuçlarının 9 Ocak Pazartesi ve 15 Ocak Pazar günleri arasında açıklanmasının yüksek ihtimal olduğunu söyleyebiliriz.

KPSS tercih sonuçlarına bakmak isteyen adayların tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından https://sonuc.osym.gov.tr sitesine gitmesi ve burada yer alan yapmış olduğu KPSS yıl ve dönemine göre tercih sonuçları bağlantısına tıklamaları gerekiyor. Ardından T. C. Kimlik numarası ya da bu kişi yabancı uyruklu ise yabancı uyruklu numarasını girmeli ve aday şifresini de girerek ilgili KPSS tercih sonuçlarına ulaşması gerekiyor.

Tüm tercih yapanlara hayırlı olması dileğiyle.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014 - ... Zeki Haber - Tüm Hakları Saklıdır.