Sınıf içi değerlendirme öğretmen rehber kitapları Sınıf içi değerlendirme öğretmen rehber kitapları

2019 yılında kurulan, arşivinde 80 milyondan fazla çözümlü soru olan Kunduz soru uygulaması, 2022-2023 eğitim öğretim yılı bültenini yayınladı. Bültende, başta kunduzla sınavlara hazırlanan öğrenciler olmak üzere, kunduz'un enleri olan öğretmenlerin yorumlarına, görüşlerine yer verdi. Biz de haberimizde bu yorumları sizlerle paylaşmak istedik.

Kunduz ile ilgili üğrenci ve öğretmen görüşleri dikkatli okunduğunda, kunduz'un öğrenci için ne yaptığını, kunduzun öğrenciye ne gibir yarar sağladığını, kunduz'dan öğretmenin maddi ve manevi neler kazandığını yorumlaması hiç de zor değil.

Kunduz'u 3 soru sorarak bedava deneyebilirsiniz!

Kunduz'a üye olmayı düşünen öğrencilerin bu yorumları okuyup, değerlendirdikten sonra hemen üyelik satın almadan, 3 soruluk bedava üyeliği denemelerini şiddetle tavsiye ediyoruz. Sonra bize, kimse bize yanlış bilgi verdiniz demesin:) Öyle değil mi....

Kunduz indirim kodu dönemlik paket 300 tl

İşte kunduz ile ilgili ÖĞRENCİ yorumlarından bazıları:

"Soru çözümü desteği için de kimsem yok, mezun olalı 10 yıl olmuş zaten 28 yaşındayım. Youtubedan ders izleyip soru çözümü yapıyorum. Sorularımı soracak öğretmen bulamazdım siz olmasaydınız. Ve nasıl bu kadar hızlı cevap geliyor anlamıyorum gerçekten. Işık hızında eğitimcileriniz var.Var ya o kadar müthiş bir iş yapıyorsunuz ki umarım bütün emeklerinizin karşılığını kat kat alırsınız.?" 

"Şey... Meşgul ettiğim için özür dilerim, benim Kunduz ile ilgili bir sorunum yok. Sadece sorularımı hiç bekletmeden detaylı bir şekilde çözen eğitmenlerime teşekkür etmek istedim. -eğer mümkünse-Rica etsem teşekkürlerimi iletebilir misiniz?" 

Kunduz öğrenci görüşleri

Kunduz öğrenci yorumları

İşte kunduz ile ilgili ÖĞRETMEN yorumlarından bazıları:

Kunduz ile ilgili öğretmen görüşleri, aslında kunduz'un nasıl bir uygulama olduğu, öğrencilerin kunduz'dan nasıl faydalanacağı konusunda daha net bilgiler veriyor.

"Açık bir alanda en az 1000 matematik öğretmeni olsun. Öğretmenler belli bir sıradalar. Ve bir öğrenci çok zor bir YKS matematik sorusu getiriyor. İlk sıradaki öğretmene soruyor ama öğretmen sorunun çözümünü göremediğini yada hemen çözemeyeceği için öğrencinin zamanını almamak için hemen yanındaki diğer öğretmene devrediyor. Bu şekilde soru elden ele 1000 matematik öğretmeninin olduğu sırada ilerliyor. Şimdi bu sorununun çok kısa bir sürede doğru şekilde çözülmeme imkanı var mı? Elbette yok. Ama işin garip tarafı, bunu normal hayatta teknik olarak uygulamak imkansız gibi bir şey. Düşünsenize; 1000-2000 matematik öğretmeni bir araya gelecek bir soru elden ele kendisini çözecek öğretmeni kısa sürede bulacak. Buna normal hayatta ne yer nede zaman bulmak imkansıza yakın."

"Kunduz benim için hem maddi hem de manevi olarak kazanç sağlayabildiğim bir platform. Kunduz'da soru çözerek hem kazanç sağlıyorum hem de alanımda kendimi geliştiriyorum. Boş zamanlarımı çok iyi değerlendirdiğim, severek kullandığım bir uygulama."

Kunduz Soru Uygulaması Neden Çok Başarılı?

"Çözümlerimde, çözümün anlaşılır olmasına dikkat ediyorum. Özellikle renkli kalemlerle ve şekiller ile çözümümün anlaşılır olmasını sağlıyorum. Soruda bilgi gerektiren bir şey varsa uzun uzun tanım ve açıklama yapıyorum. Soruları mümkün olduğunca pratik ve teknik çözmeye çalışıyorum."

"Sınava hazırlanırken de Kunduz uygulamasını çok fazla kullanıp yararlandığım için diğer öğrencilere yardımcı olabilmek adına Kunduz Eğitmen'e katıldım."

"özümleri hazırlarken genellikle öğrenciyken takıldığım kısımları daha detaylı ve kısa yoldan açıklamanın öğrencilere daha faydalı olduğunu düşünüyorum. Bunun yanında sorunun çözümünde yer alan formülleri not halinde yazmak, hem öğrenciye formülü hatırlatıyor hem de ezberlemelerine yardımcı oluyor. Ayrıca yazının okunaklı olmasının ve farklı renkler kullanmanın öğrencilerin dikkatini çektiğini düşünüyorum."

Kunduz öğretmen yorumları

"Kunduz farklı konularda öğrencilere yardımcı olduğum bir platform. Biyolojinin tamamından rastgele sorular karşımıza geliyor ve biz de bilgilerimizin ışığında öğrencilere yardımcı oluyoruz. Ayrıca farklı soru tiplerini görme, tanıma ve kendi öğrencilerimize de bunları aktarma fırsatı buluyoruz. Aynı zaman da zamanı değerlendirme adına da güzel bir çalışma oluyor"

"Ek açıklamalarda öncelikle öğrencinin sorusunu ve eğitmenin açıklamasını dikkatlice okuyorum. Öğrencinin neye ihtiyacı olduğunu hızlıca tespit ederek özellikle fotoğraflarla anlatımlarımı destekliyorum. Bazen attığımız bir fotoğraf bile cevap olarak yeterli olabiliyor. Kunduz'da, öğrenciler ihtiyaçlarını karşılamak istediklerinden dolayı onların neye ihtiyacı olduğunu tespit ederek cevap vermeye çalışıyorum. Ayrıca öğrencilerin sorularına pozitif yaklaşımlar göstermek de öğrencileri mutlu ediyor. Neyi bildiğini, nereye takıldığını işaret ederek bir sonraki sefer de aynı yere takılmamasını sağlamaya çalışıyoruz."

Kunduz'la ilgili şikayetin nedeni

Kunduz şikayetler

Kunduz soru uygulaması ile ilgili daha farklı öğrenci ve öğretmen görüşlerine farklı sitelerden de ulaşabilirler.Üye olmayı düşünen öğrencilerin daha sonra kunduz'dan şikayetçi olmamaları için önce 3 soru ile deneyip öyle üye olmalarını, üye olmadan öncede sitedeki diğer tüm ayrıntılara Kunduz'un web sitesinden incelemelerini öneriyoruz. Çünkü şikayet.com web sitesindeki bir çok şikayetin nedeni aslında kunduz ile ilgili basitte olsa bazı hususların bilinmemesinden kaynaklandığı görülüyor. Bunu oradaki şikayetlerin çözümünden de görebilirsiniz.

Kunduz öğrenci şikayetleri

Tabi bu arada kunduz'dan kaynaklı az da olsa eksikler yok değil.Ama Kunduz'un olabildiği kadar şikayetleri çözüme kavuşturmaya gayret ettiği görülmektedir.

Kunduz şikayetler

ZEKİHABER.COM