Milli Eğitim Bakanlığı 2021 LGS sınavına hazırlanan 8.sınıflar için her ay sayısal ve sözel bölümden örnek sorular yayınlamaya devam ediyor.MEB 2021 Mart ayı örnek soru kitapçıklarını yayınladığını aşağıdaki açıklama ile duyurdu.

"Liselere Geçiş Sistemi kapsamında Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav'a yönelik sunulan dördüncü soru paketi ile birlikte paylaşılan soru sayısı 1000'i aştı. Mart ayı örnek soruları ile beraber bugüne kadar 1.015 örnek soru, 8. sınıf öğrencilerinin erişimine açılmış oldu.

Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav'a yönelik olarak 2018-2019 eğitim ve öğretim yılından beri her ay örnek sorular yayımlanmaya devam ediyor. 
 
Bu yılki ilk örnek soru paketi 2 Aralık 2020, ikinci örnek soru paketi ise 6 Ocak, üçüncü soru paketi ise 4 Şubat 2021 itibarıyla 8. sınıf öğrencilerinin istifadesine sunuldu.
 
Mart ayı örnek sorularında, daha önceki yayınlarda olduğu gibi Türkçe, matematik, fen bilimleri alanlarından onar, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile İngilizce alanlarından beşer soru olmak üzere toplam 45 soru yer alıyor.
 
Mart ayı örnek soruları ile beraber bugüne kadar 8. sınıf öğrencilerine sunulan örnek soru sayısı 1.015'e ulaştı. 
 
Örnek sorular, 6 Haziran 2021'de gerçekleştirilecek Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav'a yönelik olarak öğrencilere destek sağlamak amacıyla her ay yayımlanmaya devam edecek.
 
Ünitelerin işleniş zamanına göre yıl boyunca yayımlanacak olan örnek sorulara http://odsgm.meb.gov.tr/ adresinden de erişilebiliyor.
 
2021 Mart ayı LGS Sayısal Bölümü Örnek Soru Kitapçığı için TIKLAYINIZ
2021 Mart ayı LGS Sözel Bölümü Örnek Soru Kitapçığı için TIKLAYINIZ

Yada

2021 Mart Ayı LGS MATEMATİK Örnek Soruları ve Cevapları için TIKLAYINIZ
2021 Mart Ayı LGS FEN BİLİMLERİ Örnek Soruları ve Cevapları
için TIKLAYINIZ