2023 LGS Şubat Ayı Örnek Sayısal;Matematik, Fen Bilimleri ve Örnek Sözel ; Türkçe,İnkılap Tarihi,İngilizce ve Din kültürü Soruları ve Cevapları, çözümleri kitapçıkları pdf olarak yayınlandı.

Sözel kitapçıkta Türkçe 10, T. C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 10, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 5 ve Yabancı Dil (İngilizce) 5 toplam 25. Sayısal kitapçıkta ise Matematik ve Fen Bilimleri 10 ar soru olmak üzere toplam 20 soru var.

2023 lgs şubat ayı örnek sorular

Örnek soruları buradan indirebildiğiniz gibi meb.gov.tr ve odsgm.meb.gov.tr adreslerinden de indirilebilirsiniz.

2022 - 2023 Eğitim ve Öğretim Yılı Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınava Yönelik Ocak Ayı Sayıl ve Sözel Örnek Soruları

8.SINIF LGS 2023 Şubat Ayı Örnek Soruları ve Cevapları

2023 LGS Şubat Ayı SÖZEL Örnek Sorular Kitapçığı ve Cevapları için TIKLAYIN
2022 LGS Şubat Ayı SAYISAL Örnek Sorular Kitapçığı ve Cevapları için TIKLAYIN

2023 LGS Şubat Ayı Matematik Örnek Soru Çözümleri için TIKLAYIN

2023 Şubat Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları çözüm videosunu izlemek için TIKLAYINIZ.
2023 Şubat Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları çözüm videosunu izlemek için TIKLAYINIZ.

LGS 2023 Şubat Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soru KitapçığıLGS 2023 Şubat Ayı Sözel Bölüm Örnek Soru Kitapçığı

2022-2023 eğitim öğretim yılında sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına yönelik yapılacak merkezî sınava ilişkin Şubat ayı örnek soruları öğrencilerin erişimine açıldı. Örnek soru kitapçığında daha önceki yayınlarda olduğu gibi Türkçe, matematik, fen bilimleri alanlarından 10'ar soru; T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile İngilizce alanlarından ise 5'er soru olmak üzere toplam 45 soru yer alıyor.

Böylece Şubat ayı örnek soruları ile beraber 2018 Ekim ayından itibaren 8. sınıf öğrencilerine sunulan örnek soru sayısı 1.690'a ulaştı.

8. sınıf öğrencilerine destek sağlamak amacıyla her ay hizmete sunulan örnek sorular, LGS kapsamındaki merkezi sınavın yapılacağı tarihe kadar yayımlanmaya devam edecek. Soruların çözümleri Genel Müdürlüğümüzün resmi YouTube kanalından izlenebilecek.

2023 LGS sınavında sadece 1.dönemden soru çıkacak. 2.Dönem konularından soru sorulmayacak. Bu nedenle artık yayınlanacak örnek sorular sadece birinci dönemi kapsayacak.

Şubay ayında örnek soruların yayınlanması daha önceki aylara göre biraz gecikti ama bu da çok doğal.Çünkü 6 şubat'ta ülkemiz çok büyük bir felaket yaşadı. Zaten sınav konuları da azaltıldı. LGS 2023 de sadece 1.dönem konularından soru çıkacak. İkinci dönem konularından soru çıkmayacak. Bu nedenle şubat ayında LGS sözel ve sayısal örnek soru kitapçıklarının geç yayınlanmış olmasında öğrencilerin ciddi bir kaybı olmayacak.

Şimdiden sınavda tüm 8.sınıf öğrencilerine başarılar dileriz.