2020 LGS sonuçları 16 Temmuz'da açıklanacak

MEB 2020 LGS Kılavuzunu güncelledi.En dikkat çeken konu sonuçların açıklanacağı tarih.

2020 LGS sonuçları 16 Temmuz'da açıklanacak

MEB 2020 LGS Kılavuzunu güncelledi.Buna göre 2020 LGS sonuçları 16 Temmuz 2020 tarihinde açıklanacak.

2020 yılı Liselere Geçiş Sistemi kapsamında yapılacak Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu güncellendi. Yeni kılavuzda LGS'nin tarihi 20 Haziran 2020 Cumartesi günü olarak güncellendi.

Kılavuzda yapılan önemli değişikliklerden biri de sınav giriş belgelerine ilişkin. Belgeler, okul müdürlükleri tarafından elektronik ortamdan alınarak onaylanıp, öğrencinin sınava gireceği salon ve sırada hazır bulundurulacak. Daha önceki uygulamada öğrenci ya da veliler sınav giriş belgelerini okul müdürlüklerinden teslim alıyordu.

Kılavuzda yapılan bir diğer değişiklikle adayların geçerli kimlik belgesinde, yani nüfus cüzdanı ya da T.C. kimlik kartlarında, 15 yaşından itibaren fotoğraf bulundurulması şartı aranmayacak.

Nakil, zorunlu ikamet değişikliği, mevsimlik işçi, yurt dışından gelmiş olanlar, tayin nedeniyle yer değişikliği gibi mücbir sebeplerden başka illerde bulunan öğrencilerin sınava katılabilmesi için, bu durumdaki öğrencilerin velileri, il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine 15 Haziran 2020 tarihine kadar başvuru yapabilecek.

Ayrıca yapılan değişikliğe göre öğrencilerin sınav giriş yeri, salonu, sıra numarası, alacağı sınav tedbir hizmeti gibi bilgiler sınavdan en az 7 gün önce e-Okul Veli Bilgilendirme Sisteminden ilan edilecek.

Sınav sonuçları, 16 Temmuz 2020 tarihinde https://www.meb.gov.tr internet adresinden açıklanacak.

Güncellenen 2020 LGS sınav klavuzu için TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER