2021 LGS Sayısal ve Sözel soru fasikülleri

Muş Milli Eğitim Müdürlüğü 8.sınflara 2021 LGS sayısal ve sözel soru fasikülleri dağıttı

2021 LGS Sayısal ve Sözel soru fasikülleri

Muş Milli Eğitim Müdürlüğü de Ölçme Ve Değerlendirme Merkezi, Muş Valiliğinin Desteği ile 8. Sınıf Öğrencilerine 2021 LGS hazırlıta katkısı olması için sayısal ve sözel soru fasikülleri dağıttı.

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce hazırlanan örnek sorular Muş Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kitap haline getirilerek 8.sınıf öğrencilerine dağıtıldı.

Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç ve beraberindekiler, evinde tablet ve interneti olmayan öğrencileri ziyaret ederek soru kitapları dağıttı.

Kıvanç, yaptığı açıklamada, kırsalda yaşayan ve EBA'ya erişim imkanı olmayan öğrencilere fasikül dağıtmaya başladıklarını söyledi.

Fasiküllerle öğrencilerin eğitimine destek vermeye çalıştıklarını belirten Kıvanç, şunları kaydetti:

"Uzaktan eğitim sürecinde internet erişimi bulunmayan dezavantajlı kırsal köylerimizdeki 8. sınıf öğrencilerimize yönelik hazırlanan soru fasiküllerini bastık. Sayısal ve sözel olarak bastığımız kitapları köy köy dolaşarak öğrencilerimize ulaştırıyoruz. Bu amaçla eğitimlerine katkı sağlamayı hedefliyoruz."

Muş Milli Eğitim Müdürlüğü'nün MUş'daki öğrencilere baskısını dağıttığı soruların yer aldığı soru fasiküllerini, İsteyen 8.sınıf öğrencileri aşağıdan indirebilir.

Fasiküller Erzurum, Antalya, Bursa, Trabzon, İzmir, Muğla, Ordu vb illerin daha önceden MEB sitesinde yayınlanan fasiküllerin bir araya getirilmesinden oluşmaktadır.

LGS SORU FASİKÜLLERİ İNDİRİN -PDF

8.Sınıf 2021 LGS Sayısal bölüm (Matematik-Fen Blimleri) soru fasikülünü indirmek için TIKLAYINIZ 

8.Sınıf 2021 LGS Sözel bölüm (Matematik-Fen Blimleri) soru fasikülünü indirmek için TIKLAYINIZ 

Muş Milli Eğitim Müdürü Enver KIVANÇ dağıtılan fasikülde öğrencilere şöyle seslendi:

Sevgili Öğrencim;

İçinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte sevdiklerimizle beraber daha güzel, daha sağlıklı günler için öncelikle tüm dünyayı saran Kovid-19 pandemisi ile mücadele etmek zorundayız. Vazgeçilmez tedbirlerimizden olan maske, mesafe ve temizliği hayatımızın her aşamasında uygulamalıyız.

Böylesi zor bir dönemde uzaktan eğitimle hazırlandığın LGS sınavı için gösterdiğin olağanüstü çabandan dolayı seni kutluyorum. Bu sınavlar sana elbette bir şeyler söyleyecektir ancak her şeyi söyleyemeyeceğini unutmamalısın.

Başarılı olmanın pek çok yolu vardır. Bu yüzden sınava hazırlanırken öncelikle sağlıklı kalmayı, daha sonra ise seni sen yapan eşsiz değerlerini ve yeteneklerini hiçbir zaman unutma.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Muş Valiliği’nin destekleriyle sana ulaştırılan bu fasiküllerin çıktığın bu kutlu yolda bir nebze de
olsa katkı sağlamasını ümit ediyorum.

Sevgilerimle...Enver KIVANÇ İl Millî Eğitim Müdürü

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2020, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER