2021 Şubat ayı LGS sözel-sayısal örnek soru kitapçıkları

MEB, 2021 Şubat ayı LGS sayısal ve Sözel bölüm örnek soru kitapçıklarını yayımlandı.

2021 Şubat ayı LGS sözel-sayısal örnek soru kitapçıkları

Milli Eğitim Bakanlığı 8.sınıfların gireceği 2021 LGS için örnek soruları yayınlamaya devam ediyor.Şubat ayı örnek sayısal ve sözel soru kitapçıklarını ve cevapları yayınlandı.

MEB, 2021 LGS sınavına hazırlığa katkısı olması için 2021 Şubat Ayı LGS örnek sayısal;matematik, fen bilimleri ve sözel; türkçe, inkılap tarihi, ingilizce ve din külütür sorularının olduğu kitapçıklarını yayımladı.Örnek soru kitapçıklarını aşağıdaki bağlantıdan da tek tıkla indirebilirsiniz.  

2021 şubat ayında yayınlanan örnek sayısal ve sözel sorularının cevapları kitapçıkların sonunda yer alıyor. Şubat ayı örnek soru kitapçıklarında Türkçe, matematik, fen bilimleri derslerinin her birinden 10'ar, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile İngilizce alanlarından 5'er olmak üzere toplam 45 soru bulunmaktadır. 

MEB'in Şubat ayı örnek soru kitapçıkları ile ilgili açıklaması:

"Liselere Geçiş Sistemi kapsamında Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav'a yönelik olarak üçüncü soru paketi öğrencilerin kullanımına açıldı. Şubat ayı örnek soruları ile beraber bugüne kadar 970 örnek soru 8. sınıf öğrencileri ile paylaşılmış oldu."

Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav'a yönelik olarak 2018-2019 eğitim ve öğretim yılından beri her ay örnek sorular yayımlanmaya devam ediyor. 
 
Bu yılki ilk örnek soru paketi 2 Aralık 2020, ikinci örnek soru paketi ise 6 Ocak 2021'de 8. sınıf öğrencileri ile paylaşıldı. 
 
Şubat ayı örnek sorularında, daha önceki yayınlarda olduğu gibi Türkçe, matematik, fen bilimleri alanlarından onar, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile İngilizce alanlarından beşer soru olmak üzere toplam 45 soru yer alıyor.
 
Şubat ayı örnek soruları ile beraber bugüne kadar 8. Sınıf öğrencilerine sunulan örnek soru sayısı 970'e ulaştı. 
 
Örnek sorular, 6 Haziran 2021'de gerçekleştirilecek Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav'a yönelik olarak öğrencilere destek sağlamak amacıyla her ay yayımlanmaya devam edecek.
 
2021 Şubat ayı Sayısal Bölümü Örnek Soru Kitapçığına ulaşmak için TIKLAYINIZ
2021 Şubat ayı Sözel Bölümü Örnek Soru Kitapçığına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2021, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER