Liseler, maddelerde ufak tefek farklılıklar olsa da genelde şu tarz tedbirleri, yazılı tarihleri ile birlikte duyurmaktadırlar.Bu nedenle öğrencilerin, öğretmenlerin yüz yüze yazılı sınav süresinde virüse yakalanmamak için bu tedbirlere uymaları önemlilik arzetmektedir.

*Ateş, öksürük, burun akıntısı ve solunum sıkıntısı olan, COVID-19 olan veya son 14 gün içerisinde COVID-19 vakası ile teması olan adaylarımız sınav girişinde görevlilere bilgi vermelidir. 
*Telafisi olmayan sınavlarda bu belirtileri olan grup için ayrı salon oluşturularak sınava alınacaktır. 
*Bu öğrenciler ayrı bir salonda tıbbi maske takılarak sınava alınacak, bez maske kullananların maskeleri tıbbi maske ile değiştirilecektir. 
*Bu öğrenciler tıbbi maskelerini sınav süresince çıkarmamalıdır. 
*Salon görevlileri eğer aday ile 1 metreden daha yakın mesafede olacaklar ise maskeye ek olarak yüz koruyucu da kullanmalıdır.
*Öğrencilerin sınavın yapılacağı sınav binasına ve salona girişleri sırasında sosyal mesafenin (en az 1 metre) korunmasını sağlayacak, kalabalık olmasını engelleyecek önlemler alınacaktır.
*Sınav yeri ve salonlarının girişlerinde el antiseptiği bulundurululacaktır.
*Adaylar sınavın yapılacağı yere girişten itibaren maske takmalı, sınav salonunda ve sınav süresince maske takmaya devam etmelidir. 
*Maskeler ağız ve burnu tamamen kapatmalı, yüze uyumlu olmalıdır. 
*Maskeler nemlendikçe ya da kirlendikçe yenisiyle değiştirilmelidir. 
*Maske değiştirme sırasında el antiseptiği kullanılmalıdır. 
*Tek kullanımlık maskeler kullanıldıktan sonra kapaklı çöp kutusuna atılmalıdır.
*Sınav salonunda toplam kişi sayısı kadar yedek maske bulundurulacatır.
*Adayların sınav sonunda salon ve binadan çıkışları sırasında sosyal mesafenin (en az 1 metre) korunmasını sağlayacak, kalabalık oluşmasını engelleyecek önlemler alınmalıdır.
*Sınav sonrasında tüm binanın genel temizliği yapılacaktır.
*Sınav salon girişinde adayların salona alınmadan önce el antiseptiği kullanması sağlanacaktır.
*Adaylar sınavın yapılacağı salona sosyal mesafenin (en az 1 metre) korunmasını sağlayacak ve kapı önünde kalabalık olmasını engelleyecek şekilde alınacaktır.
*Sınav salonunda adaylar sosyal mesafe kuralına uyularak (en az 1 metre) oturtulacaktır.