Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Temel Eğitimde 10.000 Okul” projesi töreni için Diyarbakır'da il müdürleri ile buluştu.

"EYT nedeniyle hiçbir sınıf öğretmensiz kalmaz" "EYT nedeniyle hiçbir sınıf öğretmensiz kalmaz"

Milli Eğitim Bakanlığı twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

Bakan Özer, “Temel Eğitimde 10.000 Okul” projesi kapanış törenine katılmak üzere gittiği Diyarbakır’da, Bakanlığın yürüttüğü proje ve eğitim politikalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunmak için 81 ilin millî eğitim müdürleriyle bir araya geldi.

Ayrıca MEB sitesinde şu haber yayınlandı

Bakan Özer, toplantıyı özellikle kadim şehir Diyarbakır'da düzenlemeyi istediklerini vurgulayarak Millî Eğitim Bakanlığı olarak topyekûn Diyarbakır'da olduklarını kaydetti. 
 
Özer, bugün kapanış töreni yapılan "Temel Eğitimde 10.000 Okul" projesinde en fazla yatırımın Diyarbakır'daki okullara, bölgedeki çocuklara yapıldığını kaydetti. 
 
Toplantıda Öğretmenlik Meslek Kanunu'na değinen Bakan Özer, uzman ve başöğretmenlik sınav sürecinin öğretmenlerin, eğitim camiasının, dolayısıyla ülkenin faydasına olacak şekilde nihayetlendiğini ifade ederek bu konuda gayret gösteren herkese teşekkür etti. 
 
Özer, "Temel Eğitimde 10.000 Okul" projesinin başarıyla tamamlandığını belirterek mesleki eğitimin güçlendirilmesi ve öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerinin kapsamlı olarak desteklenmesi konusundaki sürecin de başarıyla devam ettiğini ifade etti. 
 
Özer, tüm bu süreçte fedakârlıkta bulunarak emek veren Bakanlık bürokratları, il ve ilçe millî eğitim müdürleri, okul yöneticileri ve öğretmenlere teşekkür etti.
 
Toplantıda il müdürleri de söz alarak görüş ve önerilerini dile getirdiler.