Millî Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarına, özellikle okullara yönetici seçme ve görevlendirme Yönetmeliği çerçevesinde hazırlanan 2023 yılı Millî Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarına ilk defa yönetici görevlendirme takvimi açıklandı.

Açıklanan 2023 yılı ilk defa yönetici işlemleri, 4 yada 8 yıllık görev süresini tamamlayan okul müdürü, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı atama işlemleri tamamlandıktan sonra başlayacak.

MEB 2023 yeniden yönetici atama işlemleri 28 Temmuz'da okul müdürü, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarının yeni görev yerlerine başlamaları ile sona erecek.

Yeniden görev yerlerine görevlendirme sonunda okul yöneticisi boş olan okullar, kurumlar açıklanacak.  

MEB 2023 Yılı İlk Defa Yönetici Atama İşlemleri 1 Ağustos'ta Başlayacak

2023 yılı ilk defa müdür, müdür başyardımcılığı ve müdür başyardımcılığı atama-görevlendirme işlemleri boş olan eğitim kurumlarının 1 Ağustos'ta ilan edilmesi ile başlamış olacak. Bir öğretmenin İlk defa yönetici olabilmesi için ÖSYM'nin yapmış olduğu EKYS sınavını kazanmış olması gerekiyor. İlk defa yönetici atama, yazılı sınav puanı ve değerlendirme forma göre belirlenecek puan üstünlüğüne göre sözlü sınavına katılacaklar.

26 Eylül'de atama için gerekli esas puanlar açıklanacak.

29 Eylül -3 Ekim'de yöneticisi boş olan okullar için tercihler yapılacak. 10 Ekim'de görevlendirme sonuçları belli olacak.

2023 Yılı Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına İlk Defa Yönetici Görevlendirme-Atama Takvimi

2023 İlk Defa Yönetici Görevlendirme Takvim