MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 2023 YKS sınavına hazırlanan öğrencilere destek olması içim 6 Mart pazartesi günü YKS KAMPI 2023'ü başlattı.

2023 YKS Kamp Haziran ayının ilk haftasına kadar devam edecek.KS KAMPI videolarında; Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji Tarih, Coğrafya, Felsefe Grubu, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden ve yabancı dil testinden (İngilizce) konu analizlerini içeren soru çözümlerine yer verilecek.YKS KAMPI soru çözümleri, Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün resmî Youtube kanalından hafta içi her gün 17.00'da yayımlanacak

Genel Müdürlük YKS KAMPI ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Genel Müdürlüğümüzce, yükseköğretime hazırlanan öğrencilerimiz için soru çözümlerini içeren ders videoları, 6 Mart Pazartesi gününden itibaren Genel Müdürlüğümüzün resmî Youtube kanalından yayımlanacak. MEB OGM Youtube kanalı için TIKLAYIN

YKS KAMPI, ortaöğretim kademesinde öğrenim gören tüm öğrencilerimizin yükseköğretim kurumları sınavına hazırlık süreçlerini doğru yönetebilmelerine ve konu, kazanım eksiklerini tamamlayabilmelerine destek sağlayacak. YKS KAMPI ile ayrıca alanında uzman öğretmenlerle gelişen teknolojiye ve imkânlara uygun olarak derslerin görsel işitsel faaliyetlerle desteklenmesi, öğrenmeye dayalı teknolojik materyallerle eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütülmesi amaçlanıyor.

6 Mart 2023 Pazartesi günü başlayacak ve Haziran ayının ilk haftasına kadar devam edecek olan YKS KAMPI videolarında; Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji Tarih, Coğrafya, Felsefe Grubu, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden ve yabancı dil testinden (İngilizce) konu analizlerini içeren soru çözümlerine yer verilecek. YKS KAMPI soru çözümleri, Genel Müdürlüğümüzün resmî Youtube kanalından hafta içi her gün 17.00'da yayımlanacak. Öğrencilerimiz yayımlanan tüm YKS KAMPI soru çözüm videolarını istedikleri zaman izleyebilecekler.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ilimizi etkileyen depremde öğrencilerimizin temel haklarından biri olan eğitim haklarının korunması amacıyla Bakanlığımız tarafından etkin müdahaleler gerçekleştiriliyor. Öğrencilerimize verilen psikososyal desteklerin yanında Genel Müdürlüğümüz depremden etkilenen öğrencilerimizin akademik başarılarını artırmak amacıyla öğrenme kazanımlarına ilişkin eksikliklerinin giderilmesine yönelik tamamlayıcı eğitim sürecini de 2023 YKS KAMPI ders videoları ile gerçekleştirecek.

Öğrencilerimizin hafta içi her gün 17.00'da dört farklı ders için yayımlanacak olan YKS KAMPI videolarının konu takiplerini kolay yapabilmeleri amacıyla hazırlanacak olan haftalık ders programı Genel Müdürlüğümüz Youtube kanalından cuma günleri yayımlanacak."