2023 EKYS sınavına başvuran öğretmenler bir kaç gündür 5 Mart 2023 de yapılacak EKYS- Okul Müdürü ve Müdür yardımcılığı sınavının ertelenip ertelenmeyeceğini merak ediyordu. MEB sınav tarihinin ertelendiğini, sınav tarihinin önümüzdeki günlerde açıklanacağını duyurdu.

2023 EKYS Sınav Tarihi Ertelendi

MEB 15 Mart 2023 tarihinde sınavın erlenmesiyle ilgili şu açıklamayı yaptı:

"5 Mart 2023 tarihinde yapılacağı açıklanan Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (MEB-EKYS) Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremler nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi. 5 Mart'ta Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirileceği duyurulan 2023 Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (MEB-EKYS) ertelendi. Sınav tarihi daha sonra açıklanacak.."

Biliyorsunuz EKYS sınavını ÖSYM düzenliyor.

Geçtiğimiz günlerde sınav tarihinin ertelenebileceğine daire şu haberi yapmıştık:

"MEB, malum 6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizin büyük bir bölümünü etkileyen deprem felaketinden sona sendika başkanları ile yaptığı toplantı sonrası LGS, YKS sınavlarında ikinci dönem konularından soru sorulmayacağını açıkladı. Ayrıca açık öğretimde ilk kayıt ve kayıt yenileme 3 Nisan'a kadar uzatıldı.

EKYS girecek öğretmenlerin forumlarda sınavın durumunu merak ettiğini görüyoruz. Diğer taraftan MEB'in sendikalarla yaptığı toplantıda bir çok sınavın tarihinin ertelenmesine dair kararlar aldığını ancak henüz bunları açıklamadığı duyumunu aldık. Muhtemelen sınav tarihleri ve benzeri konularda CİMER aracılığı ile gelen talepleri de dikkate alarak önümüzdeki günlerde açıklama yapacaktır.

Bu konuda sınava girecek öğretmenlerimizin yapabileceği MEB Destek Hattını arayıp gerekli bilgiyi almak. Yada bir süre beklemek..."