Milli Eğitim Bakanı Özer, tüm öğretmenler ve idari personele, okulların yüz yüze eğitime devam etmesindeki kararlı duruşları, sorumlulukları paylaşmaları ve emekleri nedeniyle teşekkür etmek için başarı belgesi düzenleyerek ilettiklerini bildirdi.

Millî Eğitim Bakanlığı, 6 Eylül 2021 tarihinden itibaren şu ana kadar okulları kesintisiz haftada beş gün yüz yüze açık tutmak için yoğun çaba sarf etti. Bir hafta sonra başlayacak yarıyıl tatili öncesi Mahmut Özer'den jest geldi.

Bakan Özer, bu süreçte büyük fedakârlık gösteren tüm öğretmenlere ve idari kadroya başarı belgesi gönderdi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bakan Özer şunları söyledi: "Yaklaşık bir buçuk yıllık uzaktan eğitimden sonra tüm sınıf seviyelerinde haftada beş gün yüz yüze eğitime geçebilmek, gerçekten kararlı adımlar ve kurallara titizlikle riayet edilmesini gerektiriyordu. Öğretmenlerimiz, öğrencilerini; öğrencilerimiz, okullarını ve arkadaşlarını özlediler. Büyük bir kavuşma gerçekleşti. Geliştirdiğimiz sistem ile süreci tüm paydaşlarımızla başarılı bir şekilde yönettik. Bu sürecin en büyük kahramanları, öğretmenlerimiz oldu. Maskelerle ders anlattılar. Ayrıca öğretmenlerimizin aşılanma oranları, ülkemizdeki ortalama oranların çok üzerinde seyrettiği gibi kıta Avrupa'sındaki çoğu ülke öğretmenlerinin aşılanma oranlarının da üzerine çıktı. Bu süreçte öğretmenlerimiz, okullarda kuralların uygulanmasında da çok titiz davrandılar. Ayrıca idari personelimiz de sürece çok önemli katkıda bulundu. Hep birlikte topluma salgın ortamında en güvenli ortamın okullar olduğunu, okulların en son kapanacak yerler olduğunu göstermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bakanlık olarak tüm öğretmenlerimiz ve idari personelimize okullarımızın yüz yüze eğitime devam etmesindeki kararlı duruşları, sorumlulukları paylaşmaları ve emekleri nedeniyle teşekkür etmek için başarı belgesi düzenleyerek ilettik. Tüm çalışma arkadaşlarımı kutluyorum."

EĞİTİMCİLERE BAŞARI BELGESİ TALEBİMİZ KARŞILIK BULDU...

"Genel Başkanımız Talip Geylan tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesi, 15 Kasım 2021'de gündeme getirilen ve " Öğretmenler Gününde Laf Değil İcraat Bekliyoruz" başlıklı paylaşımında talep ettiği pandemi döneminde fedakarca çalışmalarından dolayı tüm eğitim çalışanlarımıza başarı belgesi verilmesi talebi nihayet karşılık buldu.
Şüphesiz ki eğitim çalışanlarımız daha fazlasını hak etmektedir.
Türk Eğitim Sen'in bu haklı ve yerinde talebine kayıtsız kalmayarak, bu talebi karşılayan MEB'i ve Bakan Mahmut Özer'i kutlarken, Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili ve Öğretmenler Gününde bir maaş ikramiye  verilmesi yönündeki taleplerimizin de takipçisi olduğumuzun bilinmesini isteriz."
Yaşar Şahindoğan-Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcısı